Nowości, Wielki Format

Setka uczestników na ploterowym Seminarium Atrium

 W dniach 23 i 24 października 2014 roku, Zakopane gościło Seminarium Wielkoformatowe organizowane przez Atrium Centrum Ploterowe. Było to największe branżowe wydarzenie opolskiego dystrybutora tej jesieni.

O Seminarium opowiada Paweł Stania z działu marketingu firm Atrium Centrum Ploterowe:

W historii firmy było to już drugie wydarzenie w Zakopanem. Staramy się każdego roku organizować duże wydarzenie w innym regionie kraju. Latem zdecydowaliśmy, że ponownie to będzie stolica polskich gór. Złota polska jesień miała być jednym z bodźców do przyjazdu. Przywitał nas jednak pierwszy śnieg. Podczas 2 dni seminarium gościliśmy ponad setkę uczestników z całej Polski. Cieszymy się, że udało nam się zaprosić na kraniec Polski tak liczne grono profesjonalistów branży druku wielkoformatowego. Na naszych gości czekało 10 prelegentów z kraju i zagranicy i kilkanaście maszyn i urządzeń.

Wykłady prowadzili zaproszeni przez nas goście, reprezentujący naszych partnerów technologicznych. I tak, firmę Mutoh reprezentował Kenji Yasuhara , który przedstawił sposób działania korporacji Mutoh. Jego kolega z niemieckiego oddziału Mutoh opowiedział o 3 nowych ploterach, które zadebiutowały na rynku w tym roku czyli eko-solwentowym ValueJet 628, LED-owym ValueJet 426UF i hybrydowym ValueJet 1626 UH. Podsumowania charakterystyki i funkcjonalności japońskich urządzeń dokonał Wojciech Milewski z firmy Atrium. Po nim wystąpił przedstawiciel polskiego producenta materiałów do druku wielkoformatowego – Ikonos, który ukazał sposób działania fabryki na przykładzie kilku materiałów. Pierwszą cześć prelekcji zakończyli opowiadając o najnowszych materiałach na rynku specjaliści z działu mediów firmy Atrium.

Po przerwie o środkach na rozwój wielkoformatowego biznesu opowiadał pan Tomasz Leśków z firmy doradczej Zaga, specjalizującej się w pozyskiwaniu dotacji i funduszy unijnych. Stołowy ploter tnąco-grawerujący, był tematem kolejnej, technicznej prezentacji którą poprowadzili goście zagraniczni z firmy Summa. Temat sublimacji i biznesu z nim związanego poruszyła pani Karolina Warkoczyńska, przedstawicielka firmy Margot, kooperującej z Atrium Centrum Ploterowym w zakresie technologii termotransferowych. Nie mogło też zabraknąć technologii UV. Wstęp teoretyczny przeprowadził Marek Mróz z firmy Atrium, po którym wystąpił przedstawiciel nowej marki ploterów UV z oferty opolskiego dystrybutora. Finalna prezentacja, to pokaz profilowania „na żywo” na ploterze Mutoh ValueJet 1324 i oprogramowaniu Onyx w wykonaniu Grzegorza Budkiewicza z firmy Atrium.

Po wykładach oraz w drugi dzień Seminarium, goście uczestniczyli w pokazach druku na kilkunastu urządzeniach. Technologie eko-solwentowe reprezentowane były przez plotery ValueJet 1324 i ValueJet 1624. Druk twardo-solwentowy odbywał się na dwóch „3-metrowcach” Artemis 3200 i 3224. Największą maszyną w zakopiańskim Hotelu Tatra był flatbed UV Artemis 250, który budził największe zainteresowanie. Nie zabrakło także nowości Mutoh’a: drukarki do gadżetów VJ-426 pracującej w technologii LED-UV, oraz 62-centymetrowym VJ-628. Druk na koszulkach pokazaliśmy w dwojaki sposób. W technice bezpośredniej t-shirty zadrukowywała drukarka Artemis DTG 1 a w technice termotransferu – Mutoh RJ-900X Sublistation. Cięcie folii samoprzylepnych była domeną cuttera Summa z kolei kartony i inne sztywne podłoża cięte były na flatbedzie Summa F1612. Goście mieli też okazję zapoznać się z cięciem laserowym w plexi na ploterze Artemis BDR 1309X. Nie zabrakło też urządzeń dodatkowych, akcesoriów, trymerów i oczywiście materiałów Ikonos.

Podsumowując. Uczestnicy Seminarium Atrium, przez 2 dni mieli możliwość w szerokim zakresie zetknąć się z najlepszymi technologiami wielkoformatowymi. Mogli porozmawiać z przedstawicielami producentów, doradcami z naszej firmy, porozmawiać w kuluarach jak i rozerwać się zakopiańskim Teatrze Witkacego.

Dla tych, którzy nie mogli dotrzeć do Zakopanego, 14 i 18 listopada organizujemy Dni Otwarte w naszej siedzibie w Opolu. Liczba prezentowanych urządzeń nie będzie mniejsza, dlatego też zapraszamy gości z całej Polski. Więcej o dniach otwartych TUTAJ.

www.atrium.com.pl