Etykiety i opakowania, Nowości

Epson wprowadza na rynek drukarkę przemysłową do drukowania kolorowych etykiet

ColorWorks C7500 to ultranowoczesna drukarka, która umożliwia szybką i tanią produkcję wysokiej jakości kolorowych etykiet, nawet w niewielkich biurach, punktach usługowych czy na sklepowych zapleczach. Dzięki opcji drukowania w krótkich seriach i tworzenia indywidualnych projektów, pozwala ona również wyeliminować wydatki związane z drukowaniem wstępnym.

Drukarka C7500 stanowi kontynuację modelu TM-C3500, po której odziedziczyła tryb drukowania w krótkich seriach i możliwość indywidualnego projektowania kolorowych etykiet, zachowując przy tym najwyższą jakość druku i krótki czas realizacji. C7500 charakteryzuje się:
• wysoką jakością wydruku (600 x 1200 dpi),
• dużą szybkością drukowania (300 mm/s),
• wysoką niezawodnością, zapewnioną przez nowoczesną głowicę drukującą MicroTFP PrecisionCore.

Ta drukarka przemysłowa pozwala na realizację najbardziej wymagających zamówień, takich jak etykiety na produkty spożywcze, przesyłki pocztowe czy nawet etykiety energetyczne i etykiety GHS. Dzięki drukarce C7500 drukowanie etykiet na zamówienie pozwala ograniczyć koszty drukowania wstępnego, związane z produkcją niewykorzystanych etykiet i zmniejszeniem zapasów nośnika. C7500 wyposażona jest w nowoczesną głowicę drukującą Epson PrecisionCore, która została zaprojektowana do przemysłowego użytku komercyjnego. Charakteryzuje ją niezawodność, wysoka jakość, trwałość i krótki czas wydruku etykiet.

Technologia kontrolująca stan dyszy oraz matryca igłowa zastępująca zablokowaną dyszę zapewniają dokładność wydruku i zapobiegają występowaniu błędów wydruku lub martwych pikseli.

Drukarka korzysta z wysoce wydajnych pojedynczych wkładów atramentowych, które dzięki wymianie jedynie zużytych kolorów pozwalają uzyskać dodatkowe oszczędności i ograniczyć marnotrawstwo atramentu. C7500 jest prosta w obsłudze i prawie nie wymaga serwisowania. Dzięki panelowi sterowania LCD konfiguracja drukarki jest prosta i szybka, a dodanie polecenia ESC/etykieta (nowość w kolorowych drukarkach etykiet) umożliwia prostą integrację drukarki z każdym systemem operacyjnym.

– Przedsiębiorcy mogą od dziś drukować kolorowe etykiety zamówione na indywidualne życzenie klienta, niewielkich biurach, małych punktach usługowych czy nawet na sklepowych zapleczach. Wysoka niezawodność drukarki i żywotność głowicy drukującej równa żywotności drukarki pozwalają ograniczyć wydatki związane z produkcją i serwisowaniem. Użytkownicy drukarki C7500 będą mogli cieszyć się najwyższą jakością etykiet, które dzięki tuszowi pigmentowemu będą odporne na ścieranie, działanie wody i blaknięcie — mówi Grzegorz Moch z polskiego oddziału Epson Europe.

Dokładność i wysoką jakość osiągnięto dzięki zastosowaniu technologii kropli o zmiennej wielkości (Variable Sized Droplet Technology, VSDT), która pozwala precyzyjnie kontrolować jakość wydruku.

Model C7500 trafi do sprzedaży w styczniu 2015 r., cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

www.epson.pl