Artykuły, Wielki Format

Dni Otwarte z ploterami Mutoh – 14 i 18 listopada 2014

14 oraz 18 listopada 2014 firma Atrium Centrum Ploterowe zaprasza do swojej centrali w Opolu na „Drzwi Otwarte”. Dystrybutor w swoim demo-roomie zaprezentuje kilkanaście urządzeń do druku wielkoformatowego. O wydarzeniu i japońskich innowacjach mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

Skąd idea Open House? Dopiero co zakończyło się Wasze Seminarium w Zakopanem.

Paweł Stania, Atrium: Wiemy, że nie każdy mógł przyjechać na nasze październikowe Seminarium w Zakopanem, stąd pomysł na tzw. Open House. 14-tego w piątek i 18 listopada we wtorek zapraszamy do naszego demo-roomu w Opolu w którym zaprezentujemy w akcji kilkanaście urządzeń do druku wielkoformatowego i nie nie tylko. Do dyspozycji uczestników będą nasi specjaliści z zakresu, druku, mediów a także profilowania. Spotkanie jest bezpłatne, a każda uczestnicząca firma otrzyma 3 rolki testowe materiałów Ikonos.

Jakie innowacyjne rozwiązania będą mogli zobaczyć Uczestnicy?

Pokażemy 4 plotery serii Mutoh ValueJet. Japoński producent, którego jesteśmy dystrybutorem od 20 lat w tym roku zaprezentował kilka rewolucyjnych rozwiązań. Pierwszym z nich, który pokażemy w Opolu będzie Mutoh ValueJet 426 UF. Jest to ploter, drukarka do gadżetów, pracująca w technologii LED-UV. Jej maksymalny obszar zadruku wynosi 483 x 329 mm a grubość przedmiotu 70 mm. Ten zaawansowany technologicznie ploter wyposażony jest w stół z podsystem i specjalny system układania przedmiotów do zadruku. Druk jest trwały i atrakcyjny kolorystycznie. Nie mogło zabraknąć oczywiście koloru białego i lakieru. Warto wspomnieć, że w porównaniu do klasycznej technologii UV, proces druku na tym ploterze cechuje się brakiem lotnych związków organicznych, brakiem ozonu, brakiem zanieczyszczeń powietrza i niskim zużyciem energii przez zastosowanie energooszczędnych i długowiecznych lamp LED.” – przekonuje do udziału Paweł Stania.

Drugą nowością firmy Mutoh będzie ValueJet 628. To ponad 24-calowy, czyli 62 centymetrowy ploter eko-solwentowy. Jego możliwości można zastosować w agencjach reklamowych, studiach projektowych i geodezyjnych, zakładach fotograficznych, drukarniach wielkoformatowych, drukarniach offsetowych i opakowaniowych a także w szkołach, urzędach, biurach punktach ksero i wielu innych. Producent zastosował w nim aż 8 kanałów, przez co można drukować 4 lub 8 kolorami. Atrament podawany jest z kaset 220 ml lub ekonomicznych zbiorników o pojemności 1 litra. VJ-628 posiada na pokładzie nowoczesną, 1440-dyszową głowicę drukująca w technologii Intelligent Interweaving oraz Variable Dot. Kończąc, warto zaznaczyć, że obsługa plotera jest bardzo prosta – na obudowie plotera są tylko 2 przyciski.

Czy oprócz nowości Mutoh’a można będzie drukować na innych urządzeniach?

Tak, oprócz wspomnianych nowości pokażemy też sprawdzone i uznane ValueJety 1624 i 1324. Mimo, że plotery są już obecna na rynku ponad rok, nadal cieszą się uznaniem z uwagi na bezkonkurencyjne parametry wydajnościowe i zastosowane rozwiązania, przede wszystkim głowice. Co ważne, od tego roku możemy we wszystkich ploterach serii ValueJet stosować ekologiczne atramenty na bazie żywic Mutoh Nano-Resin UMS spełniające normy ekologiczne i pozwalające uzyskać bardzo szeroką paletę kolorów sięgającą 83% palety Pantone C. Możemy wydrukować więc prawdzie, korporacyjne kolory. Zachęcam do rejestracji i przyjazdu i przekonania się o możliwościach jakie dają nam japońskie Mutohy.

www.atrium.com.pl