Etykiety i opakowania, Nowości

ESKO World Polska 2014

Dnia 17 września br. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się już druga edycja konferencji ESKO World Polska 2014.

Wśród przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele drukarń, studiów prepress oraz właściciele marek, którzy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi firmy ESKO.

Obok prezentacji produktowych, część konferencji została poświęcona omówieniu globalnych trendów i czynników mających wpływ na rozwój przemysłu opakowań. Przy tej okazji nie zabrakło również dyskusji na temat – jak firma ESKO widzi przyszłość prepressu opakowań.

Wśród omawianych tematów wiele uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z drukiem opakowań w erze cyfryzacji, jak również automatyzacji procesów biznesowych. Zebrani goście mieli okazję dowiedzieć się, jak WebCenter pomaga zarządzać produktami i zasobami swoich klientów, a przez to, jak mogą zaoferować im wartość dodaną.

Przedstawione zostały korzyści płynące z zastosowania  Esko Automation Engine 14 do automatyzacji procesów produkcyjnych oraz automatyzacji w przygotowalniach fleksograficznych.

W odrębnym panelu dyskusyjnym omówione zostały nowe wyzwania stawiane przed drukiem i zarządzaniem kolorem. Mówiąc o nowych wyzwaniach, nie sposób pominąć kwestii „druku rozszerzonym gamutem”, który ze względów finansowych staje się dla drukarń  bardzo atrakcyjną opcją. Odpowiedzią firmy Esko na tę kwestię była prezentacja Equinox’a, który w tym roku zdobył nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Fleksografów 2014 FTA Technical Innovation Award.

Partnerem ESKO na rynku polskim jest firma: Digiprint

www.digiprint.pl