Artykuły Promocyjne, Nowości

Artemis DTG 1 – dla produkcji web to print

Artemis DTG 1 to cyfrowy ploter do druku bezpośredniego na odzieży. Przeznaczona jest do zadruku koszulek t-shirt, odzieży i wielu innych produktów.

Nowa drukarka Artemis DTG 1 została zaprojektowana do druku bezpośrednio na odzieży i innych tekstyliach bawełnianych, poliestrowych lub jedwabnych takich jak koszulki, ręczniki, jeans, fartuchy, torby, gadżety, ubranka dziecięce, itd. Druk na tkaninach możliwy jest dzięki cyfrowej technologii DTG (Direct to Garment). Urządzenia DTG są podobne do biurkowych drukarek atramentowych.

W tej technice drukarskiej, zadrukowany obszar pozostaje miękki i zupełnie nie wyczuwalny gdyż tusz wnika w sploty tkaniny. Atrament jest trwały i po utrwaleniu temperaturą jest odporny na czynniki zewnętrzne takie jak woda (w tym pranie), mechaniczne jak zadrapania oraz wysoką temperaturę podczas prasowania. Atramenty DTG są w pełni ekologiczne i przyjazne środowisku.

Artemis DTG 1 – dla produkcji i web-to-print

Atramenty stosowane w Artemis DTG 1 pozwalają po utrwaleniu na uzyskanie żywych i nasyconych barw. Aby tak się stało na ciemnych podłożach potrzebne jest zastosowanie białego podkładu. Drukarka Artemis DTG 1 może drukować w palecie CMYK oraz 4 x kolorem białym stanowiącym nieprzezroczysty podkład. Wydajność druku wynosi 5.5 min na egzemplarz produktu (przy fotorealistycznej rozdzielczości 720 x 720 dpi).

Cyfrowa technologia druku umożliwia drukowanie głównie małych i średnich nakładów. DTG uzupełnia więc metodę sitodrukową, która jest opłacalna z uwagi na koszty przygotowania dopiero w dużych nakładach. Wydajne rozwiązania mogę nawet zastąpić sitodruk w tej branży. DTG daje możliwość personalizowania wydruków, druku krótkich serii i prototypów. Otwiera to wiele możliwości dla posiadacza takiej drukarki np. zagospodarowanie rynkowych nisz. – tłumaczy Paweł Stania, przedstawiciel polskiego dystrybutora.

Bardzo wysoka rozdzielczość 2880 x 1440 dpi umożliwia druk zarówno tekstów, sloganów jak i pełno-kolorowych fotografii i grafik. Daje te nieograniczone pole do popisu dla projektantów i designerów. Daje też możliwość realizacji zleceń web-to-print (druku na życzenie).

Zaletami drukarki DTG 1 są niewątpliwie uznane i stabilne głowice EPSON. Drugim atutem jest duży obszar roboczy – 420 x 1050 mm. Wysokość stołu jest automatycznie regulowana do wysokości 150 mm. Drukarka zbudowana jest na stabilnej konstrukcji.

Kolejnym zaletą plotera Artemis DTG 1 jest bardzo korzystna cena urządzenia.

Dystrybutorem urządzeń DTG marki AZON jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl