Nowości, Wielki Format

Płyty PMMA (PLEXI) już w Atrium

Atrium Centrum Ploterowe umacnia swoją pozycję na rynku „płytowym”. Portfolio nośników poszerzyło się o płyty PMMA czyli tzw. pleksi.

Płyty PMMA w wersji ekstrudowanej – czyli najpopularniejszej na rynku – można już znaleźć w ofercie Atrium Centrum Ploterowe. Tzw. pleksa to bardzo popularny nośnik drukarski, reklamowy, budowlany, dekoratorski i nie tylko.

W branży reklamowej można z powodzeniem stosować pleksę przy budowie tablic podświetlanych, szyldów, liter podświetlanych, stojaków reklamowych, podświetlanych napisów, stanowisk targowych, wyposażenia stoisk, elementów dekoracji, stojaków na ulotki, gadżetów reklamowych.

W branży budowniczej płyty PMMA z powodzeniem wykorzystywane są jako elementy elewacji, drzwi, przeszklenia, doświetlenia, a także kopuły świetlne czy niewielkie świetliki dachowe doświetlenia, baseny. Natomiast w pomieszczeniach wewnętrznych jako oprawy świetlne, obudowy, umywalki, wanny, przepierzenia.

W przemyśle jako podzespoły i osłony maszyn i urządzeń, a typ o zwiększonej odporności na działanie chemiczne w sprzęcie laboratoryjnym, aparaturze chemicznej oraz optycznej. W transporcie do szklenia kabin i okien samolotów, statków, autobusów i innych pojazdów, a także jako reflektory, owiewki.

Płyty PMMA na rynku mogą występować pod różnymi nazwami np. szkło organiczne, szkło akrylowe, akryl, pleksiglas czy metapleks.

Plexi proponowane przez Atrium Centrum Ploterowe cechuje się 10 letnią gwarancją. Płyty są zabezpieczone folią ochronną i charakteryzują się gładką, idealną powierzchnią. Są nietłukące i niepękające i jednocześnie łatwe w obróbce i termoformowaniu.

Dostawca oferuje 2 rodzaje płyt. PMMA bezbarwne cechuje wysoka transparentność, a PMMA w odmianie mlecznej są idealne do podświetleń. Wariant transparentny występuje w wymiarze 2050 x 3050 mm i czterech grubościach: 3, 4, 5, i 10 mm. Wersja mleczna (tzw. opal) proponowana jest w tym samym wymiarze o grubości 3 mm.

Płyty z Atrium są odporne na starzenie, żółknięcie, oraz promienie UV. Materiał poddaje się różnym rodzajom obróbki i może zostać zadrukowany bezpośrednio w technologii UV jak i oklejony folią.

www.atrium.com.pl