Nowości, Wielki Format

Plotery Mutoh na Festiwalu Druku 2014

Oferta polskiego dostawcy rozwiązań do druku wielkoformatowego, firmy Atrium to przede wszystkim uznane, japońskie drukarki wielkoformatowe firmy Mutoh. Nie inaczej było na wrześniowym Festiwalu Druku, gdzie plotery były chwalone za stabilność, osiągi i innowacyjność

– Atrium Centrum Ploterowe, które obecne jest na rynku od 21 lat, systematycznie rozbudowuje swoją ofertę o urządzenia różnych marek. Najważniejszą marką w naszym portfolio jest od ponad 20 lat japoński Mutoh. Jesteśmy dumni że jego produkty od zawsze są dwa kroki przed innymi – mówi Paweł Stania z firmy Atrium.

– Na Festiwalu zaprezentowaliśmy uznane i stabilne Spitfire, który mają opinie niezniszczalnych ploterów. Nowoczesne i innowacyjne eko-solwentowe ValueJety. I całkowitą nowść – 60 centymetrowego ValueJeta 628. – kontynuuje Paweł Stania.

Mutoh ValueJet 628 – mały i nowoczesny

Mutoh ValueJet 628 to pierwszy ploter drukujący japońskiego producenta o szerokości zadruku 62 cm. Jest to kompaktowy ploter drukujący o znakomitej jakości druku przeznaczony dla poligraficznych i reklamowych startup’ów, małych agencji reklamowych, działów marketingu, działów projektowych, studiach fotograficznych, galerii sztuki, punktów poligraficznych i ksero.

Portfolio obsługiwanych materiałów jest bardzo szerokie i obejmuje większość materiałów dostępnych na rynku. Możemy drukować na nośnikach przeznaczonych do aplikacji wewnątrz jak i narażonych na działanie czynników zewnętrznych. Mutoh ValueJet 628 pozwoli więc na niskonakładowy druk naklejek i etykiet, plakatów, fotografii, banerów, grafiki podświetlanej, grafiki samochodowej, reprodukcji, wydruków prototypowych, map i schematów i wiele więcej.

Mutoh ValueJet 1324, 1624 – uznane i szybkie eko-solwenty

Seria ploterów ValueJet 1324 i 1624 została wyposażona w szereg innowacyjnych rozwiązań. Nowoczesne głowice piezoelektryczne Epson DX6 drukują w technologii zmiennej wielkości kropli (Vardot) oraz w opatentowanej przez firmę Mutoh technologii druku falą z przeplotem (Intelligent Interweaving). Plotery serii ValueJet umożliwiają druk w rozdzielczości od 360 x 720 dpi (wydruki na zewnątrz) przez 540, 720, 1080 do 1440 x 1440 dpi (wydruki wysokojakościowe do wewnątrz). W specjalnych ustawieniach możliwy jest druk nawet z rozdzielczością 2880 dpi. Ulepszone atramenty pozwalają na uzyskanie nasyconych i trwałych wydruków… także na tanich niepowlekanych materiałach. Prędkość druku sięga odpowiednio 30 i 50 m2/h.

Mutoh Spitfire – stabilny mild-solwent na lata

Spitfire to ciężki ploter do średnich nakładów. Charakteryzuje się prędkością druku do 42 m²/h. Posiada technologię Inteligent Interweaving – druku bez paskowania. Dostępne rozdzielczości od 360 do 720 dpi. Wydruki są odporne na warunki zewnętrzne (woda i UV) do 3 lat. Ploter posiada w standardzie system nawijający do 30 lub 100 kg.

Polskim dystrybutorem ploterów Mutoh jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

www.festiwaldruku.pl