Nowości, Wielki Format

Nowość: folia adhezyjna aktywowana wodą

W ofercie firmy Atrium Centrum Ploterowe pojawiła się bezbarwna folia do druku solwentowego, która do aplikacji na szybie lub pleksie wymaga wyłącznie wody.

Adhezyjna strona nowej folii jest jednocześnie stroną przeznaczoną do zadruku. Daje to możliwość aplikowania folii np. na witrynach sklepowych od strony wnętrza pomieszczenia. Winyl można także aplikować na płytach PMMA, aluminium, płytach kompozytowych. Winyl można zadrukować różnego rodzaju atramentami eko-solwentowymi.

Sam proces aplikacji jest prosty. Na oczyszczoną i gładką powierzchnie, nanosimy za pomocą spryskiwacza wodę. Następnie na zwilżoną taflę nakładamy folię. Finalnie spod folii, raklą filcową wyprowadzamy nadmiar wody i powietrza.

Proces „odklejenia” (przypomnijmy, folia nie posiada kleju) jest równie prosty co aplikacja, wystarczy folię zdjąć, nie pozostawiając żadnych śladów.

Folia adhezyjna aktywowana wodą przeznaczona jest do krótko i średnio okresowych aplikacji. Daje możliwość prezentacji grafiki po obu stronach. W przypadku aplikacji wewnątrz na szkle, na folię nie działają szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Oprócz zastosowań reklamowych, folię można wykorzystać w dekoratorstwie, meblarstwie, gadżetach reklamowych i wielu innych branżach.

Polskim dystrybutorem folii adhezyjnej aktywowanej wodą jest firma Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl