Nowości, Wielki Format

Reprograf najlepszym regionalnym dystrybutorem firmy Fujifilm roku 2013

Firma Reprograf została najlepszym regionalnym dystrybutorem Fujifilm za rok 2013. Zajęła 1. miejsce w rankingu Fujifilm EMEA Sales Awards 2013, który przeprowadzono w Europie, Środkowym Wschodzie i w Afryce w trzech kategoriach: największy przyrost sprzedaży płyt (Reprograf sprzedał 670 tys. m2 płyt), największa ilość sprzedanych płyt bezprocesowych (tu firma osiągnęła wynik ponad 100 tys. m2) oraz największa liczba zainstalowanych systemów ZAC (30 instalacji), składających się z wywoływarki oraz oprogramowania, które umożliwiają wywoływanie płyt, stosując – jak podaje producent – najniższe zużycie chemii( co oznacza tym samym bardziej ekologiczny proces). To duży sukces, zwłaszcza po tak krótkim okresie współpracy – Reprograf oferuje rozwiązania Fujifilm od niespełna dwóch lat. Wyniki ogłoszono podczas niedawnego spotkania dealerów Fujifilm, które stało się okazją do podsumowania sprzedaży za ubiegły rok.

Współpraca obu firm rozpoczęła się jesienią 2012 roku, kiedy podpisały one umowę dotyczącą dystrybucji przez Reprograf materiałów poligraficznych Fujifilm na obszarze Polski. Dotyczyła ona w szczególności materiałów do druku offsetowego, przede wszystkim płyt CtP. W niedługim czasie została rozszerzona o sprzedaż naświetlarek CtP. – Zawsze dążyliśmy do tego, aby oferować klientom produkty najwyższej jakości i dzięki temu cieszyć się ich zadowoleniem oraz szacunkiem – mówi Jolanta Kurowiak, prezes Reprograf SA. – Nasze portfolio przez lata ewaluowało i doprowadziło do wielkości firmy, jaką dzisiaj mamy. Obecnie oferujemy materiały i urządzenia do druku offsetowego, produkcji opakowań w technice offsetowej i fleksograficznej, pełen asortyment urządzeń dla introligatorni, wielkiego formatu oraz druku cyfrowego na żądanie oraz mailingu. Wszystko to spinają rozwiązania w zakresie oprogramowania do zarządzania procesami poligraficznymi, jak i drukarnią. Kierując się tą samą, przez lata wypracowaną strategią rozwoju, postanowiliśmy przed dwoma laty rozpocząć współpracę z firmą Fujifilm Europe GmbH i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę.

Fujifilm dostarcza zaawansowane rozwiązania stosowane na wielu etapach procesu druku offsetowego (w przygotowalni oraz hali maszyn), jak również cyfrowego i wielkoformatowego. Oferuje rozwiązania do produkcji płyt offsetowych w formacie B2, B1 oraz wielkoformatowych (VLF), w oparciu o technologie fotopolimerową oraz termiczną. Wszystko dzięki szerokiej gamie naświetlarek, wywoływarek i powiązanej z nimi chemii do przygotowalni. Fujifilm ma również bogatą historię rozwoju chemii dla druku offsetowego. Obecnie oferuje pełną gamę roztworów zwilżających, zmywaczy, sprejów, silikonów, klejów i materiałów pomocniczych opracowanych w celu optymalizacji procesu druku offsetowego.

W styczniu bieżącego roku firma Reprograf uzyskała status master dystrybutora Fujifilm, przejmując w Polsce zarządzanie siecią dealerską tej firmy.

www.reprograf.com.pl