Nowości, Wielki Format

Polskie folie we włoskiej Weronie

Podczas wrześniowych targów Marmomacc swoją ofertę folii do piaskowania zaprezentuje polski producent Ikonos. Uczestnictwo w tych targach to kolejny krok w ekspansji na europejskie rynki.

Od 24 do 27 września 2014 we włoskiej Weronie odbędą się targi kamieniarskie. Wśród 1.500 wystawców z ponad 50 krajów, którzy zaprezentują swoją ofertę w 12 halach będzie także polski producent folii – Ikonos z Opola.

Opracowane i wytwarzane na polskiej linii produkcyjnej folie do piaskowania Ikonos Profiflex Pro Sandblast BRT to materiały które powstały z myślą o branży kamieniarskiej, szklarskiej, dekoratorskiej. Folie te są produkowane na bazie najlepszych europejskich komponentów.

Folie do piaskowania przeznaczone są do ploterów tnących, które komputerowo wycinają liternictwo, symbole lub inne kształty. Następnie, tak wycięta folia przenoszona jest na podłoże takie jak marmur, granit lub szkło. Elementy nie osłonięte folią poddawane są piaskowaniu czyli ścieraniu górnej warstwy podłoża czego efektem są np. napisy w kamieniu. Folie do piaskowania znajdują więc zastosowanie w zakładach kamieniarskich, szklarskich, budowlanych lub dekoratorskich.

Z myślą o branży kamieniarskiej polski producent Ikonos opracował folie o grubości: 0.4 mm, 0.3 mm i 0.2 mm. Ikonos Profiflex Pro Sandblast BRT to 400-mikronowy oraz 300-mikronowy, kalandrowany winyl z usuwalnym klejem na silikonowanym 121- i 136-gramowym papierze podkładowym. Oferowany jest w rolce o szerokości 61 cm i długości nawoju 20 metrów. Dodatkowo rozróżniamy wariant z mocnym lub standardowym klejem.

Najcieńsza folia Ikonos Sandblast 200 przeznaczona jest do maskowania, czyli zabezpieczenia obszaru roboczego narażonego na odłamki np. kamienia podczas piaskowania, a także do piaskowania w szkle.

Folie Ikonos używane są przez wielu użytkowników w całej Europie. Materiały Ikonos produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów, a linia produkcyjna cechuje się brakiem emisji szkodliwych substancji dla środowiska. Folie Ikonos plasowane są w segmencie produktów premium, a przy tym oferowane są w przystępnych cenach, ponieważ polscy klienci mają możliwość zaopatrywania się bezpośrednio u producenta lub w sieci wyspecjalizowanych dealerów.

Polskim dystrybutorem folii Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.ikonosmedia.eu