Druk Cyfrowy, Nowości

Canon rozszerza serię drukarek PIXMA i skanerów CanoScan

Canon rozszerza linię drukarek domowych PIXMA o pięć nowych urządzeń – cztery wielofunkcyjne modele atramentowe PIXMA MG2950, MG5650, MG6650, MG7550 oraz jeden model przenośny PIXMA iP110. Urządzenia zostały wyposażone w najnowsze opcje łączności, które wraz z szerokim zakresem funkcjonalności drukowania z podłączonych urządzeń – od szybkiego dostępu do zdjęć i dokumentów w chmurze, po wydruki za pośrednictwem NFC (z ang. near field connectivity – komunikacja bliskiego zasięgu), świadczą o ciągłym rozwoju linii drukarek PIXMA. Do grupy nowych urządzeń Canon dołączyły także dwa skanery serii CanoScan – LiDE 120 i LiDE 220 o rozbudowanych funkcjach skanowania bezpośrednio do chmury i w wysokiej rozdzielczości.

Nowością w zaprezentowanych urządzeniach PIXMA jest integracja z technologią NFC. Aplikacja PIXMA Touch & Print umożliwia użytkownikom skanowanie i drukowanie z wykorzytaniem standardu NFC – wystarczy zbliżyć kompatybilne urządzenie mobilne do drukarki. To wszystko sprawia, że drukowanie ze smartfonów i tabletów jest jeszcze łatwiejsze. Canon zaktualizował także oprogramowanie PIXMA Cloud Link, które pozwala na łatwiejszą obsługę fotografii i dokumentów w chmurze.


Aplikacja oferuje teraz dostęp do Google Drive™ i OneDrive™, a także serwisów społecznościowych takich jak Facebook™, Evernote™, Drop Box™ czy Twitter™.Użytkownicy drukarek PIXMA MG5650, MG6650 i MG7550 mogą także skanować i zapisywać pliki JPG oraz PDF bezpośrednio do chmury, np. do DropBox, Google Drive oraz innych. Co więcej, dzięki aplikacji PIXMA Printing Solutions można wykonać tę czynność również bezpośrednio z poziomu wyświetlacza, smartfona lub tabletu.

Dodatkowo dla urządzeń PIXMA MG5650, MG6650 i MG7550 Canon wprowadził nową funkcję skanowania do poczty e-mail. Pozwala ona użytkownikom oszczędzić czas dzięki opcji bezpośredniego załączania skanowanych dokumentów i zdjęć do wiadomości e-mail z poziomu drukarki.

Z myślą o użytkownikach korzystających z tabletów, Canon rozwinął aplikację PIXMA Printing Solutions o nową usługę Easy Photo Print+. Dzięki niej zdjęcia zapisane na urządzeniu lub zgromadzone w chmurze można edytować i z łatwością drukować z poziomu tabletu. Easy Photo Print+ daje również wiele możliwości kreatywnego wykorzystania zdjęć oferując szeroką gamę szablonów do tworzenia spersonalizowanych kart, kalendarzy czy kolaży.

 Dostępność
• PIXMA MG6650, MG5650, MG2950 oraz CanoScan LiDE 120 i LiDE 220 będą dostępne we wrześniu 2014 r.
• PIXMA MG7550 i iP110 będą dostępne w październiku 2014 r.

www.canon.pl