Nowości, Wielki Format

Alfa-Cer stawia na technologię druku wielkoformatowego Agfa Graphics

Firma Alfa-Cer z Opoczna, specjalizująca się w produkcji ceramiczno-dekoracyjnej, po trzyletnich pozytywnych doświadczeniach z rozwiązaniem Agfa Graphics zdecydowała się na kolejne urządzenie tego producenta. W ostatnim czasie rozpoczął tu pracę drugi ploter Anapurna M2050, który zwiększył o 100% moce produkcyjne Alfa-Cer w zakresie zadrukowywania płytek szklanych. Właśnie ten asortyment stanowi gros produkcji wykonywanej z udziałem techniki inkjet UV, na której bazują systemy druku wielkoformatowego Agfa Graphics.

Jak zapewnia Wiesław Kwiatkowski, właściciel Alfa-Cer, przez trzy lata użytkowania ploter Anapurna M2050 spełnił pokładane w nim oczekiwania i pozwolił firmie rozszerzyć portfolio o prace, które wcześniej nie były możliwe do wykonania w technice sitodruku, bądź też wymagały zbyt dużych nakładów.

Wiesław Kwiatkowski podkreśla fakt, że w działalności Alfa-Cer ważną kwestią jest złożoność realizowanych tu prac, a sam proces produkcji jest wypadkową wcześniejszych działań, jakie są tu podejmowane.

Adriana Piotrowska-Ineksiak, regionalny szef sprzedaży w dziale inkjetowym Agfa Graphics, dodaje: – Cieszymy się, że firma Alfa-Cer po raz kolejny wybrała rozwiązanie do druku wielkoformatowego UV oferowane przez Agfa Graphics. Jest to dla nas tym większy sukces, że dostawa pierwszej maszyny był obarczona sporym ryzykiem. Działo się tak przede wszystkim z uwagi na fakt, iż firma Alfa-Cer nie miała wcześniej doświadczenia w obszarze zadrukowywania szkła w technologii cyfrowej. Ponadto produkcja dekoracji szklanych przy użyciu techniki inkjet UV nie należy do najłatwiejszych, choć przynosi bardzo atrakcyjne efekty, które cieszą każde oko. Mimo to firma należąca do pana Wiesława Kwiatkowskiego odniosła ogromny sukces, zdobywając pozycję kluczowego gracza na tym specyficznym rynku. Potwierdziły to również wspomniane targi w Walencji i furora, jaką wywołały prezentowane tam przez Alfa-Cer produkty. Wszystko to sprawia, że firma jest bardzo wymagającym klientem w kwestii sprawności obsługi serwisowej oraz stabilności pracy i kolorystyki maszyn Anapurna M2050. Fakt, ze zarówno Agfa Graphics jako organizacja, jak i samo urządzenie podołały tak wysokim wymaganiom, napawa nas dumą.

www.agfa.com.pl