Artykuły Promocyjne, Nowości

Wprowadzenie sieci PROFINET w urządzeniach Gravotech

TECHNIFOR (Grupa Gravotech) wprowadza w swoich urządzeniach laserowych protokół komunikacyjny PROFINET IO. Urządzenia do trwałego znakowania będą mogły zostać bezpośrednio podłączone do sieci przemysłowej bez zastosowania dodatkowego wyposażenia.

PROFINET jest otwartym przemysłowym standardem Ethernet, opracowanym przez SIEMENS oraz PROFIBUS International, wspierającym automatyzację w sieciach przemysłowych. Jest to najczęściej używana technologia na świecie. Dzięki wprowadzeniu tego protokołu komunikacyjnego w swoich laserowych urządzeniach znakujących marka TECHNIFOR staje się w tej dziedzinie liderem na rynku.

Wyposażone w kompletną sieć połączeń (Wejścia/Wyjścia binarne, Wejścia/Wyjścia dedykowane, Ethernet TCP/IP, RS232, itd.), jednostki sterujące TECHNIFOR zapewniają liczne możliwości komunikacji z poszczególnymi elementami, z którymi współpracują. Mogą być teraz łączone i integrowane z dużą łatwością we wszelkie linie produkcyjne stosujące sterowniki programowalne SIEMENS i PROFINET.

Bezpośrednie połączenie z siecią przemysłową bez korzystania z bramy sieciowej zapewnia integratorowi znaczną oszczędność czasu zmniejszając jednocześnie koszty instalacji urządzeń, inżynierii i uruchomienia. W ten sposób można wykorzystać wszystkie korzyści oferowane przez PROFINET: proste okablowanie, globalna diagnostyka oraz konfiguracja centralna. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich ośrodków produkcyjnych, dla których najważniejsza jest elastyczność oraz innowacyjność.

Opcja PROFINETjest już dziś dostępna w całej gamie laserów Fibre (TF410 / TF420 / TF430 / TF450). Więcej informacji: info@pl.technifor.com

www.technifor.pl