Druk Cyfrowy, Nowości, Wielki Format

Canon i DINAX tworzą oprogramowanie Mirage

Firma Canon Europe rozpoczęła współpracę z firmą DINAX GmbH, dostawcą profesjonalnego oprogramowania. Partnerstwo ma na celu rozwój dedykowanej wersji Mirage – aplikacji do druku dla serii wielkoformatowych drukarek Canon imagePROGRAF. Stworzone rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby klientów, w tym fotografów, projektantów, agencji oraz dostawców usług druku. Mirage jest najlepiej sprzedającym się oprogramowaniem do druku dla urządzeń wielkoformatowych od ponad sześciu lat.

Efektem współpracy firm Canon i DINAX jest opracowanie dwóch wersji zaawansowanego oprogramowania Mirage dla Canon, które wspierają pracę użytkowników drukarek imagePROGRAF. Nowe aplikacje mają służyć stworzeniu intuicyjnego, łatwego w obsłudze i w pełni zautomatyzowanego środowiska, poprawiającego efektywność produkcji i eliminującego kosztowne błędy.

Wersje Mirage dla Canon prezentują wszystkie wyjściowe funkcje i narzędzia do druku na jednym przejrzystym, intuicyjnym panelu. Oprogramowanie pozwala zarządzać drukiem nieograniczonej liczby plików jednocześnie, a dodatkowo automatycznie prezentuje optymalne ułożenie drukowanych obrazów zwiększając efektywność i minimalizując straty. Oprogramowanie wspiera wszystkie tryby kolorów i pozwala używać kilku przestrzeni w ramach jednego dokumentu (np. RGB i CMYK). Ponadto generuje jasny i precyzyjny podgląd wydruku w oknie Mirage Preview¹.

– W firmie Canon nieustannie dostarczamy naszym klientom narzędzi, które przekładają się na wymierne korzyści oraz niosą wartość dodaną, zarówno jeśli chodzi o nasze produkty, jak i w odniesieniu do projektów powstałych we współpracy z organizacjami o podobnych celach i filozofii. Wszystko po to, by dostarczyć najlepsze wsparcie dla rozwiązań drukujących i oprogramowania –  powiedział Yuichi Miyano, dyrektor ds. rozwiązań wielkoformatowych w Canon Europe.

Peter Hytrek, dyrektor generalny DINAX GmbH dodaje: – Efektem bliskiej współpracy z zespołem Canon jest rozwinięcie dwóch dedykowanych wersji oprogramowania Mirage dla urządzeń Canon imagePROGRAF, które są nie tylko w pełni zoptymalizowane dla zwiększenia produkcji i ograniczenia kosztów, ale również charakteryzują się niespotykaną dotąd łatwością obsługi, która jest ważna dla użytkowników wielkoformatowych urządzeń Canon.

Oprogramowanie Mirage Editions dla Canon dostępne jest w języku angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim oraz hiszpańskim. Jest zgodne z systemami operacyjnymi Mac (Intel) oraz Windows.

Nowe oprogramowanie jest dostępne za pośrednictwem firmy Canon lub poprzez sieci autoryzowanych dystrybutorów.

www.canon-europe.com