Nowości, Wielki Format

Agencja Reklamy Wizualnej Focus z ploterem Agfa Jeti 3020 Titan FTR

Agencja Reklamy Wizualnej Focus z Wrocławia to firma o wieloletnim stażu na polskim rynku druku wielkoformatowego. Specjalizując się w kompleksowej realizacji zleceń w zakresie reklamy zewnętrznej, stale inwestuje w najnowocześniejsze rozwiązania poligraficzne. W ostatnim czasie jej park sprzętowy został wzbogacony o innowacyjny ploter Agfa Jeti 3020 Titan FTR, umożliwiający bezpośrednie zadrukowywanie w technice inkjet UV mediów sztywnych i giętkich o szerokości do 3 metrów.

– Nasz rozwój jest uwarunkowany nieustannymi inwestycjami sprzętowymi – mówi Krzysztof Wojtiuk, właściciel ARW Focus. – Te zaś wynikają ze stale rosnącego grona klientów i zlecanych przez nich prac, wykonywanych zarówno na podłożach giętkich jak i sztywnych. Chcąc sprostać coraz wyższym wymaganiom rynkowym, przede wszystkim od strony wydajności i jakości prac realizowanych w technice inkjet UV, musieliśmy podjąć decyzję o zakupie nowego plotera. Ważne dla nas było, aby oferował on obie opcje druku – w trybach płaskim i „z roli na rolę” – zapewniając przy tym odpowiednią prędkość, niezawodność i jakość produkcji. Po przeanalizowaniu ofert rynkowych zdecydowaliśmy się na propozycję firmy Agfa Graphics.

Ploter Jeti 3020 Titan FTR rozpoczął pracę w ARW Focus w połowie czerwca. Był to kolejny już model z tej serii zakupiony przez firmę z Polski. – Świadczy to o wciąż bardzo dużym potencjale rodzimego rynku reklamy zewnętrznego i szeroko rozumianego druku wielkoformatowego. Rosną także potrzeby i oczekiwania klientów, którzy wymagają od drukarni nie tylko coraz krótszych terminów realizacji zleceń, ale też najwyższej jakości oraz niestandardowych opcji, pozwalających na wykonywanie nietypowych prac – mówi Przemysław Arabski – szef działu inkjetowego Agfa Graphics.

Ploter Agfa Jeti 3020 Titan FTR to urządzenie dedykowane właśnie tego typu zleceniom. Maszyna pozwala na zadrukowywanie mediów giętkich o szerokości do 3 m oraz sztywnych w formacie maksymalnym 2 x 3,02 m. Wyposażony w najnowszej generacji głowice drukujące, „wypluwa” krople atramentu o objętości 7 pikolitrów, umożliwiając realizację prac o bardzo wysokiej jakości z rozdzielczością do 1200 dpi. To zaś oznacza, że możliwe są w nim do wykonania także zamówienia zawierające drobny, 4-punktowy font. Ważną opcją jest zastosowanie dodatkowej bieli, która może służyć jako kolor podkładowy lub kryjący. Ploter Jeti 3020 Titan FTR jest sterowany systemem Asanti Render. To kolejne już w roku polskie wdrożenie tego bazującego na workflow Apogee oprogramowania, dedykowanego dla produkcji wielkoformatowej.

Zdjęcie: Przed ploterem Jeti 3020 Titan FTR stoją: Przemysław Arabski – szef działu inkjetowego Agfa Graphics (z lewej) i Krzysztof Wojtiuk – właściciel ARW Focus.

www.agfa.com.pl