Druk Cyfrowy, Nowości

Proekologiczna chemia ABC/Allied Pressroom Products Europe w drukarni CGS

Produkowane przez ABC/Allied Pressroom Products Europe proekologiczne bufory Titan Elite Fount są z powodzeniem wykorzystywane we wszystkich sześciu arkuszowych maszynach offsetowych pracujących w poznańskiej drukarni CGS.

CGS to zakład poligraficzny, bazujący na technice offsetowego druku arkuszowego. Jego park sprzętowy w dziale druku składa się m.in. z pięciu pełnoformatowych maszyn Heidelberg oraz jednej maszyny B2 tego samego producenta. Firma specjalizuje się w szeroko rozumianym druku akcydensowym i przemysłowym, współpracując z licznymi klientami z Polski i zagranicy.

Współpraca drukarni CGS z firmą ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o. rozpoczęła się przed trzema laty, gdy do produkcji wprowadzono kilka produktów z oferty środków chemicznych, m.in. puder drukarski i preparaty do mycia. Wówczas też na jednej z pracujących tu maszyn drukujących wdrożony został bufor ABC All Star Fount.

– Implementacja ta wypadła na tyle pomyślnie, iż wkrótce zaczęliśmy stosować środki chemiczne ABC/Allied Pressroom Products Europe także w kolejnych maszynach. Przełomem było pojawienie się na rynku proekologicznego bufora Titan Elite Fount. Jego zastosowanie w procesie pozwoliło znacząco zredukować ilość zużywanego w naszej produkcji alkoholu, z 10-12% do maksimum 3%, a co jest z tym bezpośrednio związane obniżyć również koszty eksploatacji – mówi Marek Kurkiewicz – dyrektor ds. produkcji.

Poza buforami Titan Elite Fount w poznańskiej drukarni z powodzeniem stosowane są także inne środki chemiczne z oferty ABC/Allied Pressroom Products Europe. – Zapewniamy naszemu klientowi praktycznie całą chemię pomocniczą do druku offsetowego, m.in. pudry drukarskie i preparaty do mycia układu farbowego. Cieszymy się, że firma CGS dołączyła do stale rosnącego grona polskich drukarń offsetowych, które są przez nas obsługiwane kompleksowo” – dodaje Konrad Lewandowski, współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe.

www.abcalliedchem.com