Etykiety i opakowania, Nowości

System Flexcel NX dla producentów opakowań z tektury falistej

Kodak poinformował o wprowadzeniu na rynek kolejnych udoskonaleń w wiodącym na rynku rozwiązaniu do cyfrowej produkcji form fleksograficznych – Kodak Flexcel NX. Pozwolą one w pełni korzystać z potencjału oferowanego przez ten system firmom działającym w sektorze opakowań z tektury falistej, zajmującym się zarówno przygotowaniem prac do druku jak też ich zadrukowywaniem i wykańczaniem. Stworzone z myślą o zagwarantowaniu najwyższej stabilności i wydajności drukowania rozwiązanie składa się z nowej naświetlarki Kodak Flexcel NX Wide 5080 oraz nowej serii płyt Kodak Flexcel NX.

System Flexcel NX posiada ugruntowaną pozycję na rynkach produkcji etykiet, opakowań giętkich, kartonowych, tulei typu shrink sleeves oraz worków. Z powodzeniem wykorzystywany przez firmy działające w tych segmentach, pozwala na zachowanie przewagi konkurencyjnej poprzez zaoferowanie atrakcyjnych opakowań o najwyższej jakości oraz optymalizację kosztów produkcji. Nieustanne innowacje i inwestycje w zaawansowane rozwiązania – takie jak technologie rastrowania Kodak SQUAREspot czy Kodak Digicap NX Patterning – umożliwiają korzystanie z systemu także producentom opakowań z tektury falistej. W udoskonalonej wersji oferuje on szerszy zakres tonalny, wyższe liniatury rastra, bardziej wydajne przenoszenie farby na podłoże, a także wyższą jakość wydruków, realizowanych na kartonach o niższej gramaturze.

System Flexcel NX Wide 5080 wyposażono w nowo zaprojektowaną platformę naświetlania oraz laminator, umożliwiający produkcję form fleksograficznych o formacie do 50” x 80”. Stworzone z myślą o łatwej obsłudze, wysokiej wydajności i niezawodności rozwiązanie bazuje na sprawdzonej technologii naświetlania Kodak SQUAREspot, gwarantującej precyzyjne, powtarzalne obrazy o wysokiej rozdzielczości.

Nowe płyty Kodak Flexcel NXC mają spełniać najwyższe wymagania firm zadrukowujących i przetwarzających opakowania z tektury falistej, oferując właściwe nanoszenie farby na podłoże, zredukowany efekt fali, poprawioną reprodukcję oraz właściwe zachowanie w maszynie drukującej. Z kolei płyty Kodak Flexcel NXH – oferowane w formacie do 50 x 80 cali, stworzono z myślą o wysokiej jakości zastosowaniach typu pre-print. Gwarantują one – jak zapewnia dostawca – właściwe parametry druku, wysoką trwałość oraz fotorealistyczne odwzorowanie obrazów.

Źródło: Kodak Polska Sp. z o.o.