Druk Cyfrowy, Nowości

Trendy w druku produkcyjnym – automatyzacja

Rośnie znaczenie i zainteresowanie nowoczesnymi aplikacjami dedykowanymi cyfrowemu drukowi produkcyjnemu. Automatyzacja i dostępność to pojęcia, które będą kluczowe dla rozwoju tego rynku.

Automatyzacja i dostępność pozwalają na osiągnięcie wysokiego poziomu efektywności i elastyczne przystosowanie się do potrzeb rynku. Dzięki temu możliwe jest skuteczne budowanie przewagi konkurencyjnej i rozwój biznesu. Oprogramowanie dedykowane automatyzacji procesów druku i platformy umożliwiające automatyczne składanie zamówień pozwalają na realizację większej liczby zleceń i osiągnięcie lepszych wyników finansowych. Zakres dostępnych narzędzi stale rośnie, a nowe rozwiązania stają się coraz bardziej zawansowane. Pozwalają zoptymalizować proces zarządzania zadaniami druku oraz stworzyć efektywny i intuicyjny w obsłudze system wyceny oraz zlecania zadań druku dla klientów.

Dlaczego automatyzacja?

Rynek oczekuje szybkiej i precyzyjnie wykonanej usługi. Zmniejsza się popyt na wielkonakładowe produkcje, drukuje się dużo, ale coraz częściej są to małe nakłady. Ten trend sprawia, że wprowadzenie automatyzacji w systemie produkcji i składania zleceń staje jest konieczne dla uzyskania wysokiego poziomu produktywności. Poza szybkością realizacji zlecenia, priorytetowe znaczenie ma również jego jakość. Nowoczesne aplikacje pozwalają zminimalizować występowanie błędów produkcyjnych, a ewentualne pomyłki mogą zostać wychwycone zanim rozpocznie się druk. Efektywność i wysoka jakość to czynniki, które przesądzają o konkurencyjności oferty.

Rozwiązania oferowane przez Konica Minolta

Printgroove JT Man 5 to system pozwalający na kontrolę print roomu i całkowitą automatyzację produkcji. Oprogramowanie umożliwia wprowadzanie poprawek tuż przed rozpoczęciem konkretnego zadania druku.
Printgroove JT Compile pozwala na łatwą kompilację dużych dokumentów pochodzących z różnych źródeł. Oprogramowanie automatycznie generuje jeden plik, definiuje odpowiednie ustawienia druku. Jeśli w pliku wprowadzane są zmiany, nie oznacza to konieczności ponownego wprowadzania parametrów druku aplikacja przelicza/ dostosowuje je w sposób automatyczny.
Printgroove JT Web 5 to narzędzie umożliwiające klientom wygodne zlecania prac w trybie 24/7. Cały proces składa się z czterech prostych kroków – po złożeniu zamówienia zadanie jest automatycznie przesyłane do realizacji. System można z łatwością zintegrować z Printgroove JT Man 5.

Źródło: Konica Minolta