Artykuły Promocyjne, Nowości, Wielki Format

Nowość – cyfrowy druk metrażowy na bawełnie

API.PL – specjalista i ekspert w zakresie urządzeń i materiałów do sitodruku i druku wielkoformatowego jako autoryzowany dystrybutor maszyn marki Homer przedstawia nowość na polskim rynku – Homer 1800-K2.

Premiera urzadzenia nastapiła podczas targów FESPA 2014 – na stoisku Shenzhen Homer Textile Tech Co.,Ltd . Homer 1800-K2 to maszyna do przemysłowego druku cyfrowego na bawełnie. Urządzenie jest wyposażone w 4 głowice Kyocera, które gwarantują druk wysokiej jakości w czterech kolorach, rozdzielczości 600×1800 dpi i prędkości 60m2/h (4 pasy). Homer 1800S-K2 pracuje w oparciu o oprogramowania: Wasatch oraz Ergosoft i drukuje z maksymalną szerokością zadruku 1820 mm. Czyszczenie urządzenia odbywa się automatycznie za pomocą szczotek i wałków gąbkowych.

Do druku na Homerze można zastosować kilka rodzajów atramentu:

– reaktywne na podłoża bawełniane, które wymagają tradycyjnego procesu parowania

– nowoczesne, ekologiczne atramenty pigmentowe na podłoża bawełniane, które nie wymagają parowania i opierania; niezbędne jest jedynie wygrzanie wydruku w kalandrze, co w znacznym stopniu zmniejsza koszty uruchomienia linii produkcyjnej

– atramenty dyspersyjne na podłoża poliestrowe.

Model zaprezentowany na targach Fespa należy do mniejszych. Dostępne są również egzemplarze z 8 głowicami Kyocera o podwójnej wydajności. Na targach ITMA w Szanghaju została zaprezentowana najnowsza wersja maszyny z 16 głowicami Kyocera, drukująca z prędkością 400 m2/godz.

Więcej informacji o maszynie TUTAJ

www.api.pl