Druk Cyfrowy, Nowości

Zmiany w Mnumi – nowy inwestor, udoskonalenia, rosnący zespół

Mnumi – producent oprogramowania do zarządzania drukarnią – poinformowała o niedawnych zmianach w swojej firmie. Do najważniejszych należy pozyskanie strategicznego partnera – jest nim włoski fundusz Zernike Meta Ventures. Kolejna to wprowadzane na bieżąco elementy, udoskonalające najważniejsze rozwiązanie firmy – oprogramowanie do zarządzania, które Mnumi oferuje firmom z branży poligraficznej. W ostatnim czasie powiększył się też jej zespół.
Firma Mnumi od kilku miesięcy poszukiwała partnera. Prowadziła intensywne rozmowy m.in. z włoskim funduszem inwestycyjnym – Zernike Meta Ventures. W efekcie firmy podpisały umowę i rozpoczęły wzajemną współpracę. Mnumi pozyskała dzięki temu środki, które zapewnią jej dalszy, intensywny rozwój, będący odpowiedzią na oczekiwania klientów, coraz liczniej doceniających oferowany przez nią system do zarządzania.

Mnumi – sztandarowy produkt firmy o tej samej nazwie – to kompleksowy system do obsługi drukarni. Obejmuje on zarządzanie obiegiem prac – od przyjęcia zamówienia (zarówno drogą tradycyjną, jak również przez Internet), jego obsługę przez Biuro Obsługi Klienta, poprzez realizację zlecenia (w drukarni, introligatorni), aż po pakowanie i wysyłkę. Pozwala również sprawnie zarządzać płatnościami, a co najważniejsze poprzez liczne funkcje w systemie – skutecznie zarządzać całym przedsiębiorstwem. Mnumi odnotowała już ponad 25 wdrożeń, a dzięki organizowanym przez nią cyklicznym i bezpłatnym szkoleniom w całej Polsce, ta liczba stale rośnie.

Ostatnie aktualizacje systemu zawierają kilka szczególnie użytecznych funkcji. Pojawiły się w nim między innymi: możliwość określania czy objętość pracy będzie wyliczana na podstawie liczby stron czy kartek; możliwość określenia stałej ceny dodanej do papierów/wydruków/wykończeń, pozwalające m.in. dodawać cenę narządu offsetowego; całkowita zmiana zasad działania edytora online, dzięki czemu większość operacji na zdjęciach odbywa się teraz w przeglądarce, co bardzo poprawiło wydajność i stabilność Wizarda oraz znacznie odciążyło serwer; rozróżnienie faktur “Oryginał/Kopia”; nowa i bardziej czytelna historia zmian w zamówieniu; drobne usprawnienia w komunikatach oraz nowa strona z potwierdzeniem zakupu produktu bądź usługi poligraficznej.
W systemie pojawiły się również: Moduł Open Source, integrujący się ze sklepem PrestaShop oraz liczne usprawnienia aplikacji Mnumi Printer Label – dla drukarek Zebra oraz Dymo. W najbliższym czasie firma opracuje Moduł Open Source, integrujący się ze sklepem WordPress WooCommerce oraz przygotuje nowe wydanie narzędzi do komunikacji zewnętrznych aplikacji API REST. Z samym systemem oraz wszystkimi zmianami wprowadzanymi w nim można dokładnie zapoznać się odwiedzając strony firmy: www.mnumi.pl.

Rosnące zainteresowanie oprogramowaniem Mnumi powoduje również konieczność powiększania zespołu firmy. – W ostatnim czasie – mówi Piotr Pakier, współwłaściciel Mnumi – do naszego zespołu dołączyli: Ewa Muszyńska – która wspomaga nasze działania marketingowe, również związane z bezpłatnymi szkoleniami, które organizowaliśmy w całej Polsce – zarówno tymi, które dotyczą systemu do zarządzania, ale również dotyczącymi projektowania stron internetowych itp. W naszych planach są również kolejne, o których poinformujemy niebawem. Zatrudniliśmy również Dominika Łabudzińskiego , który dołączył do zespołu IT i stał się jego ogromną wartością.

Wszystkie więc zmiany zachodzące w ostatnim czasie w firmie Mnumi niezmiernie nas cieszą, bo dzięki nim udaje nam się realizować stawiane sobie zamierzenia biznesowe. Zaspakajać mają one przede wszystkich potrzeby klientów Mnumi, którzy coraz liczniej podejmują współpracę z nami, doceniając ofertę jaką im proponujemy.

Materiał powstał na podstawie informacji Mnumi oraz PAI PrintinPoland.com