Etykiety i opakowania, Nowości

Stora Enso uczestnikiem programu New Generation Plantations

Program New Generation Plantations (NGP), koordynowany przez fundację WWF (World Wide Fund for Nature) to inicjatywa mająca na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat właściwego planowania i zarządzania plantacjami drzewnymi oraz zacieśnianie współpracy pomiędzy wiodącymi firmami, działającymi w tym obszarze i krajowymi agencjami leśnymi. Jednym z aktywnych uczestników NGP jest koncern Stora Enso.

W dorocznym raporcie, opublikowanym podczas szczytu NGP w południowoafrykańskim Kapsztadzie, znalazły się wyniki badań oraz przykłady właściwego zarządzania plantacjami.

Jak wynika z danych zebranych przez NGP, w ciągu najbliższych dziesięcioleci plantacje czeka bardzo dynamiczny rozwój, mający na celu sprostanie rosnącemu w skali świata zapotrzebowaniu na papier, drewno i energię. W czasach gdy kwestia ta jawi się jako kontrowersyjna, koncepcja stworzona przez NGP sugeruje, że właściwie zarządzane plantacje – zakładane w odpowiednich lokalizacjach – mogą być znakomitym odciążeniem dla lasów naturalnych, harmonijnie wpisując się w lokalne ekosystemy oraz poprawiając dobrobyt lokalnych społeczności.

Więcej na temat inicjatywy NGP można znaleźć na stronie www.newgenerationplantations.org. Raport jest dostępny TUTAJ.