Artykuły Promocyjne, Nowości

Plotery laserowe Artemis BDR 1309X – już tną w Polsce

Wszechstronny ploter laserowy Artemis BDR 1309X, który pojawił się w ofercie Atrium Centrum Ploterowe doczekał się już kilku wdrożeń w Polsce, a kolejne są już zaplanowane.

Laser BDR 1390 to maszyna produkcyjna, która służy do wycinania i grawerowania z dużą precyzją w takich materiałach jak: pleksi, sklejka, drewno, szkło, kamień, filc, guma pieczątkarska, papier, skóra itd.

Maszyna została wyposażona w mechanizm opuszczania stołu, co ma szczególne zastosowanie przy obróbce przedmiotów „przestrzennych” jak np. bloki pleksi. Ploter jest uniwersalnym urządzeniem o dużych możliwościach, dzięki czemu znajdzie zastosowanie w agencjach reklamowych, firmach usługowych oraz zakładach przemysłowych.

Artemis BDR 1309X – konstrukcja

Stabilna, spawana konstrukcja, dzięki której maszyna nie wpada w rezonans podczas pracy to jeden z najważniejszych walorów tego urządzenia. Ramienia osi X i Y HIWIN wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na jakość cięcia jak i stabilność pracy. Dodatkowo można podłączyć odciąg oparów.

2 stoły w standardzie!

Artemis BDR 1309X wyposażony został standardowo w 2 stoły. Pierwszy, ruchomy stół – służy do wycinania specjalnych, grubszych, bądź nietypowych materiałów. Drugi, jako nakładka na stół ruchomy (plaster miodu) – służy do wycinania materiałów cienki takich jak np. papier, skóra, itd

Laser CO2

Wysokiej jakości tuba CO2 (10.6 μm) chłodzona wodą zapewnia pracę do 10 000 godzin. Użytkownicy mogą wybrać spośród dwóch modeli o mocy: 80 lub 150 W. Charakteryzuje się on szybką i łatwą kalibracją wiązki. Znacznik laserowy dokładnie wskazuje punkt cięcia (punkt 0,0). Duża i przeźroczysta pokrywa, ułatwia obsługę i kontrolę urządzenia podczas wycinania i grawerowania. Profesjonalny moduł sterujący DSP, zapewnia optymalizację ruchu głowicy co przekłada się na szybkość cięcia (ploter wybiera najkrótszą ścieżkę cięcia co skraca czas pracy).

Dokładność cięcia wynosi 0.01 mm. Możemy więc na obiektach od 1×1 mm do 1300 x 900 mm. Rozdzielczość wynosi 4000 dpi. Prędkość cięcia sięga 40000 mm/min z kolei prędkość grawerowania wynosi maksymalnie 60000 mm/min.

Obsługa

Ploter jest bardzo łatwy w obsłudze, dołączone do niego jest specjalistyczne oprogramowanie, które współpracuje także z programami Corel, AutoCad, Photoshop i innymi. Obsługiwane są formaty plików: DST, PLT, BMP, DXF, DWG, AI, LAS.

Polskim dystrybutorem ploterów Artemis jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.artemisprinters.eu