Etykiety i opakowania, Nowości

SunCure Lite – nowe farby Sun Chemical

Firma Sun Chemical poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty SunCure Lite – wysokiej jakości farb do druku offsetowego, które zostały stworzone z myślą o zastosowaniach akcydensowych i opakowaniowych i przeznaczone są do maszyn offsetowych, wyposażonych w systemy suszenia LE-UV i LED.

Farby SunCure Lite, bazujące na recepturach stworzonych wspólnie z DIC – koncernem macierzystym Sun Chemical – wykorzystują potencjał drzemiący w technologii nowych, energooszczędnych lamp UV, znajdujących zastosowanie w systemach suszenia wydruków offsetowych. Ich skład chemiczny pozwala na absorpcję światła spektralnego emitowanego przez nowej generacji systemy LE-UV i LED, które w maszynach offsetowych, umożliwiają bardzo szybkie czasy schnięcia wydruków, przy jednoczesnej nawet 50% redukcji energii niezbędnej do tego procesu.

Dostępne już na całym rynku europejskim, należące do serii SunCure farby SunCure Lite przeszły z powodzeniem szereg testów przeprowadzonych we współpracy z czołowymi producentami maszyn offsetowych. Jak zapewnia Sun Chemical, pozwolą one drukarniom akcydensowym i opakowaniowym (z wyłączeniem zakładów specjalizujących się w opakowaniach na żywność) na uzyskanie podobnej, wysokiej jakości, jaką oferują farby konwencjonalne, przy zwiększonej wydajności i krótszych czasach realizacji zleceń. Farby są kompatybilne z różnego rodzaju podłożami papierowymi, mogącymi znaleźć zastosowanie w systemach suszenia LE-UV i LED. Kolejne korzyści wynikające z wdrożenia farb SunCure Lite to m.in.: wyższa gęstość optyczna, niższe ich zużycie oraz zredukowana ilość ozonu emitowanego w związku z pracą maszyny drukującej.

Seria SunCure Lite jest dostępna w wersji CMYK oraz w bazie umożliwiającej mieszanie barw. Wkrótce do oferty Sun Chemical trafią także produkty uzupełniające, takie jak lakiery powierzchniowe oraz farby metaliczne. Przy wdrażaniu nowych farb klienci firmy będą mogli tradycyjnie skorzystać ze wsparcia technicznego i sprzedażowego, oferowanego przez lokalne zespoły pracowników Sun Chemical.

http://www.sunchemical.com