Druk Cyfrowy, Etykiety i opakowania, Nowości

Spektrofotometr X-Rite eXact

Firma X-Rite Incorporated poinformowała o dostępności rozwiązania eXact Scan w nowej opcji, rozszerzającej funkcjonalność spektrofotometru X-Rite eXact. Zwiększa ona prędkość działania, wszechstronność zastosowań oraz  kontrolę barwy za pomocą urządzeń eXact. Są one wykorzystywane do pomiarów barwy przez wiele firm z branż poligraficznej i opakowaniowej.

W połączeniu z oprogramowaniem InkKeyControl firmy X-Rite, eXact Scan stanowi uzasadnione ekonomicznie, bazowe rozwiązanie do zarządzania barwą. Pozwala ono drukarzom zwiększyć walory użytkowe posiadanych maszyn. InkKeyControl skraca czas narządzania maszyny i zapewnia wysoką jakość poprzez lepszą kontrolę kałamarzy farbowych. Rezultaty pomiarów wyświetlane są w czasie rzeczywistym w formie grafiki, imitującej sygnalizację świetlną (czerwony/żółty/zielony). Pozwala to operatorowi na szybkie wprowadzanie niezbędnych zmian w trakcie drukowania. 

Opcja eXact Scan rozszerza możliwości urządzeń pomiarowych w zakresie precyzyjnego odczytu konwencjonalnych oraz nieciągłych pasków kontrolnych, stosowanych w druku fleksograficznym przy produkcji opakowań. Jest to także – jak zapewnia X-Rite – idealne rozwiązanie dla drukarń offsetowych, które poczyniły znaczne inwestycje w starsze maszyny drukujące, nieposiadające systemów pomiaru kolorystycznego, pracujących w trybie inline.

Kilka prostych kroków wystarczy, aby obsługa drukarni zainstalowała nowy moduł eXact Scan, znacznie poszerzając możliwości spektrofotometru eXact i uzyskując precyzyjne odczyty pasków kolorystycznych o różnej długości z licznych podłoży drukowych. Dodatkowo, eXact Scan pozwala na transfer danych do aplikacji takich jak Microsoft Excel w celu dalszych analiz i tworzenia raportów. Może też być zintegrowany z nową wersją oprogramowania ColorCert 2.5: X-Rite Edition, które pozwala operatorom na skanowanie pasków kolorystycznych (w tym zaprojektowanych indywidualnie przez użytkownika) i zapewnia pełen wgląd w przebieg procesu produkcyjnego. 

X-Rite eXact, łącznie z opcją skanowania (Scan Option) oraz powiązanymi rozwiązaniami software’owymi, jest już dostępny poprzez kanały sprzedaży X-Rite, jak również bezpośrednio w firmie X-Rite. Więcej informacji na temat X-Rite eXact oraz innych rozwiązań, oferowanych przez firmę można znaleźć na stronach internetowych www.xrite.com/eXact. 

Głównym Dystrybutorem firmy X-Rite w Polsce jest Reprograf SA.

Źródło: X-Rite oraz PAI PrintinPoland.com