Druk Cyfrowy, Nowości

Kolory jak nigdy dotąd – nowy bizhub PRESS C70hc

Najnowszy system produkcyjny Konica Minolta bizhub PRESS C70hc zapewnia perfekcyjne odwzorowanie kolorów i najwyższą jakość wydruków. Co więcej zastosowany w urządzeniu toner Konica Minolta HC (High Chroma) umożliwia reprodukcję przestrzeni barw RGB (sRGB) oraz kolorów Pantone.

Zakres możliwości, które oferuje bizhub PRESS C70hc sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie nawet dla najbardziej  wymagających użytkowników – powiedział Karol Główka, Junior Product Manager, Konica Minolta Business Solutions. – Stworzony przez Konica Minolta toner High Chroma, dzięki możliwości doskonałego odwzorowania barw, wyznacza nowy standard jakości w druku produkcyjnym.

Toner HC pozwala na odtworzenie szerszego zakresu barw sRGB niż było to dotychczas możliwe. Kolory drukowane na bizhub PRESS C70hc są niemal identyczne z tymi widocznymi na monitorze. Toner HC wykorzystuje technologię zastosowaną w Konica Minolta Simitri HD i zapewnia znacznie większe nasycenie barw niż jest to osiągane w procesie CMYK.

bizhub PRESS C70hc realizuje wydruki z rozdzielczością 1 200 x 1 200 dpi (8 bitów) i współpracuje z zaawansowaną technologią przetwarzania obrazu Konica Minolta S.E.A.D.  II (Screen-Enhancing Active Digital Process), gwarantującą wysoką jakość reprodukcji kolorów z szybkością druku do 71 stron A4 na minutę. System może współpracować z dowolnym z trzech kontrolerów druku: Efi, Fiery, Creo Colour Server – autorskim rozwiązaniem firmy Konica Minolta. Urządzenie może drukować na nośnikach o gramaturze do 300 g/m2.

bizhub PRESS C70hc zapewnia pełną elastyczność i wspiera workflow RGB. Dzięki bezproblemowej integracji z workflow RGB, ustawianie i konwersja kolorów przebiega szybko i sprawnie. Nowy system Konica Minolta doskonale sprawdzi się w druku materiałów marketingowych, direct mail,  obrazów stworzonych na komputerze, broszur, wizytówek, etykiet oraz materiałów wspierających sprzedaż. Urządzenie bizhub PRESS C70hc oferowane jest
w różnych konfiguracjach, dostosowanych do najczęstszych wymagań użytkowników w zakresie wykańczania dokumentów takich, jak: dziurkowanie GBC, zszywanie, szeroki wybór funkcji składania dokumentów, tworzenia broszur oraz bindowania.

Drukujesz to, co widzisz – to stwierdzenie, które najlepiej charakteryzuje możliwości toneru High Chroma – powiedział Karol Główka. – Skomplikowane procesy konwersji z sRGB do CMYK to już przeszłość. bizhub PRESS C70hc charakteryzuje wysoki stopień elastyczności
w zakresie obsługiwanych nośników i kompleksowych funkcji wykańczania
w linii
– dodał.

www.konicaminolta.pl