Nowości, Wielki Format

Jetrix KX7 – potężny flatbed UV

KX7 charakteryzuje się ogromnym stołem roboczym o rozmiarze 2.5 x 3.06 m. Umożliwi on druk na niemalże każdym formacie płyt dostępnym na rynku reklamowym, wypełnieniach wystawienniczych, kartonach czy frontach meblowe. Natomiast mała kropla atramentu (6 pl) poradzi sobie nawet z płytą kompaktową.

Koreańskiej produkcji ploter Jetrix KX7 to większy brat modelu KX5. Dzięki potężnemu stołowi z podsysem zadrukuje wszelkie sztywne materiały o grubości do 100 mm. Producent wyposażył ploter także w dodatkowy moduł rolowy, obsługujące materiały elastyczne o szerokości do 2190 mm. Aby uzmysłowić sobie wielkość i produkcyjny charakter maszyny warto wspomnieć jej wymiary 4.2 m x 4.0 m i ciężar 2600 kg. Dodatkowy system rolowy waży 400 kg!

Wydajność i głowice

Standardowej wielkości płytę 2×3 m w trybie produkcyjnym zadrukujemy w ok. 6 min. W trybie wysokojakościowym zajmie nam to 20 minut. Za wydajność odpowiedzialne są m.in. 1024 dyszowe głowice Konica-Minolta umożliwiające druk z maksymalną rozdzielczością 1440 dpi i kroplą atramentu o wielkości 6 pl.

W druku dwukierunkowym prędkość zadruku wynosi 60 m2/h (przy płycie 2×3 m, 1440 x 360 dpi, 2 pasy). Typowy, jakośćiowy druk to 30 m2/h (2×3 m, 1440 x 720 dpi, 4 pasy). Precyzyjny druk cechuje się produktywnością 20 m2/h (2×3 m, 1440 x 720 dpi, 6 pasów).

KX7 posiada system ochrony głowic w czasie druku przed uderzeniem o materiał. Bezpieczeństwo operatora drukarki jest wspomagane poprzez alarmy dźwiękowe.

Kolory i zadruk

Jetrix KX7 to ploter 5 kolorowy (CMYK + biały). Ploter ma możliwość druku także lakierem jak i primerem, tworzącym podkład wiążący atrament z trudnym do zadruku bezpośredniego podłożem. Lampy UV które utrwalają atrament w procesie światło-utwardzania umieszczone są po obu stronach karetki w której umieszczone są głowice.

Druk możliwy jest na różnego rodzaju podłożach sztywnych: szkło, akryl, aluminium i inne metale, kartony i tektury, drewno, płyty PVC, tworzywa sztuczne, materiały drewnopochodne. Zadruk materiałów elastycznych: banerów, folii, polipropylenów charakteryzuje się brakiem pęknięć podczas składania zadrukowanego podłoża.

Ploter stółowy KX7 przeznaczony jest do druku reklamowego w agencjach reklamowych i drukarniach wielkoformatowych, jednakże jego prawdziwą moc odkryją zakłady przemysłowe, które będą chciały wprowadzić na rynek nowatorskie produkty, lub po prostu chcące przyspieszyć swój proces produkcyjny.

Codzienna konserwacja plotera (karetka oraz głowice drukujace) trwa tylko kilka minut.

Polskim dystrybutorem ploterów Jetrix jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl