Nowości, Wielki Format

Jetrix KX5 – ploter UV z kroplą 6 pl

Nowy ploter Jetrix KX5 zachęca jakością druku dzięki grayscalowym głowicom i 6 pikolitrowej kropli. Jest to ciężki ploter przemysłowy, z mocnym podsysem i niezawodną jakością druku na dowolnej powierzchni.

Ploter Jetrix KX5  to połączenie najnowszej technologi z wieloletnim doświadczeniem producenta, które daje wynik w postaci uniwersalnego w pełni konfigurowalnego plotera tablicowego UV. KX5 może zostać dodatkowo wyposażony w zintegrowany system druku z roli na rolę zapewniając wygodny, sprawny i szybki druk na podłożach elastycznych. Solidna konstrukcja oraz niskie zużycie atramentów zapewnią wysoką ekonomię druku.

Ploter UV Jetrix KX5 wykorzystują nowoczesne greyscalowe głowice wiodącego producenta firmy Konica-Minolta. Głowica generuje minimalną wielkość kropli 6 pikolitrów. W zależności od konfiguracji, umożliwiając druk z prędkością maksymalną do 60 m2/h i rozdzielczości maksymalną 1440 dpi.

Plotery Jetrix UV wykorzystują atramenty charakteryzujące się doskonałą przyczepnością i elastycznością. Dzięki swej uniwersalności, przeznaczone są do szerokiego zakresu materiałów takich jak szkło, metal, akryl oraz media elastyczne. Oferują one doskonały kształt kropli, przy dużych prędkościach, zapewniając wydruk bez pęknięć w szerokim gamucie kolorystycznym. Dzięki wysokiej pigmentacji zapewniają dużą wydajność przy wysokiej ekonomi druku.

Flatbed KX5 znajduje swoje zastosowanie w grafice reklamowej, zarówno wewnątrz jak i w ekspozycjach zewnętrznych. Może być także wykorzystywany przy znakowaniu przedmiotów oraz w zastosowaniach przemysłowych np. przy produkcji paneli sterowniczych.

Ploter Jetrix KX5 w zależności od konfiguracji można zastosować do druku na dowolnych materiałach sztywnych o maksymalnej grubości 100 mm takich jak: PVC, plexi, szkło, drewno oraz na miękkich podłożach, takich jak polipropylen, baner, backlit, itd.

Maksymalna prędkość 60 m2/h pozwala na zadruk ponad 130 płyt formatu 125 x 250 cm w trakcie przeciętnej zmiany. Dzięki zaawansowanej technologi wykorzystanej już w procesie projektowania Jetrix KX5 jest znacznie tańszy w eksploatacji od urządzeń konkurencji. Ostry, fotograficzny druk możliwy jest dzięki rzeczywistej rozdzielczości 1440×1440 dpi.

8 sekcji stołu z podsysem próżniowym zapewnia szybki załadunek medium, optymalne wykorzystanie energii w zależności od rozmiaru medium. Montaż systemu roll – to – roll zwiększy funkcjonalność KX5, umożliwiając druk na dowolnych materiałach elastycznych

Dystrybutorem ploterów Jetrix jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Atrium