Nowości, Wielki Format

Pierwszy, polski Mutoh ValueJet 1638X w firmie ATO

Pierwszy egzemplarz innowacyjnego plotera Mutoh ValueJet 1638X już drukuje w Polsce. Warto zaznaczyć, że jest to jednocześnie druga maszyna serii ValueJet w kaliskiej firmie ATO.

Obszar działalności pierwszego nabywcy premierowego jeszcze plotera Mutoh ValueJet 1638X (w Polsce już drukuje kilka egzemplarzy) jest dosyć szeroki.

– Firma ATO, jeden z większych dostawców reklamy podświetlanej w Polsce, rozszerza swoją działalność na rynki Europy Zachodniej, w tym kraje skandynawskie oraz kraje Europy Południowej (Francji, Belgii, Włoch, Hiszpanii i Portugalii). Jeszcze kilka lat temu ATO obsługiwało rynek lokalny, dostarczając reklamę wizualną w formie banerów czy kasetonów podświetlanych, drukowanych dzięki jednej maszynie, której wydajność w pełni zaspokajała zapotrzebowanie rynku – mówi Dominika Morawska, kierownik działu sprzedaży ATO.

Maksymalna produktywność drukarki Mutoh ValueJet1638X to aż 94 m2/h (w rozdzielczości 360×360 dpi)! Typowa prędkość produkcyjna (720 x 720 dpi) mieści się w zakresie od 29 do 36 m2/h. W trybie wysokiej jakości (720 x 1080 dpi) ploter drukuje nadal bardzo szybko, bo aż 20 m2/h. Dzięki takiej wydajności ploter może zastąpić kilka urządzeń konkurencyjnych. Wpływ prędkości druku na czas realizacji zleceń objaśnia ponownie Dominika Morawska.

– Zdecydowany rozwój na rynkach zagranicznych pociągnął za sobą nakłady inwestycyjne w postaci nowego wyposażenia maszynowego, w tym także plotera drukującego, który zapewnia możliwość realizacji napływających zamówień 3-krotnie szybciej w porównaniu z poprzednią maszyną. Mutoh ValueJet 1638X, bo o tej maszynie mowa, zapewnia też nasycenie barw, spełniające ogromne  wymogi rynku branży reklamowej. Otrzymujemy bardzo dobre opinie klientów, dotyczące jakości zadruków otrzymanych przy użyciu nowej maszyny – dodaje Dominika Morawska.

Wydajność 1638X nie mogłaby mieć miejsca bez 3 technologii, które wykorzystuje ten ploter: Mutoh Drop Master, Mutoh Intelligent Interweaving oraz Variable Dot. Warto zwrócić uwagę na najnowszą z nich, która pojawiła się na rynku dopiero w ploterach ValueJet serii X.

– DropMaster to nowa technologia druku, która ma na celu automatyczną kompensację grubości medium. W momencie gdy drukujemy na cienkim papierze, odległość od materiału do głowicy jest inna niż w przypadku druku na grubym bannerze, czego efektem może być rozrzut kropli tuszu a co za tym idzie nieprecyzyjny druk. Technologia DropMaster eliminuje ten problem i potrzebę ręcznej kalibracji. W sposób automatyczny dostosowuje sposób wystrzeliwania poszczególnych kropli atramentu aby trafiały w cel zarówno podczas druku jedno- i dwu-kierunkowego niezależnie od materiału, rozdzielczości i prędkości – tłumaczy Paweł Stania z firmy Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutora ploterów Mutoh w Polsce.

Ciekawostką jest, że firma ATO w obu swoich ValueJetach korzysta z innowacyjnych atramentów Mutoh Nano-Resin UMS. Są to 4-generacji tusze do wielkoformatowych ploterów drukujących, które powstały na bazie żywic. Jednym z atutów tych atramentów jest bardzo szeroki barw pokrywający 83% palety PANTONE C. Daje on możliwość uzyskania wielu barw wykorzystywanych w swoich znakach firmowych przez światowe korporacje.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Mutoh w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe.