Nowości, Wielki Format

Trzy premierowe drukarki firmy Mutoh

Japoński producent – firma Mutoh na tegorocznych targach FESPA zaprezentowała całkowicie nowe, trzy konstrukcje.

Mutoh w tym roku wprowadził ultra-wydajnym ploterem ValueJet serii X – wyposażonym  w technologie Drop Master, Intelligent Interweaving oraz Vardot. Na kolejne nowości nie trzeba było długo czekać.

Mutoh ValueJet 628 to całkowicie nowa koncepcja japońskiego producenta. Jest to uniwersalny ploter o szerokości zadruku 60 cm. Drukarka to może drukować różnymi atramentami: eko-solwentem, pigmentem jak i tuszami sublimacyjnymi. Ploter znajdzie swoje zastosowanie w wydrukach reklamowych, CAD, fotografii, sublimacji, proofingu, itd. Producent wyposażył ploter Mutoh ValueJet 628 w najnowocześniejsze technologie druku i jednocześnie uprościł jego obsługe do minimum – na obudowie znajdują się tylko 2 przyciski.

Mutoh ValueJet 426UF to zaawansowany technologicznie ploter LED-UV. Wyposażony został w zmodyfikowaną dla druku UV – technologię Intelligent Interweaving. Mutoh ValueJet 426UF przeznaczony jest do druku na gadżetach reklamowych i upominkach, foto-gadżetach, do personalizacji produktów, paneli sterowania, grafik POS, małych elementów wyposażenia wnętrz, elementów budowy maszyn, itd.

Obszar roboczy plotera wynosi 483×329 mm. Jest to drukarka 4/6 kolorowa: CMYK lub CMYK + biały + lakier.  Maksymalna grubość produktu, na którym będzie odbywał się druk wynosi  70 mm.

Ploter cechuje się małym zużyciem energii, bo tylko 330 wat i długowiecznymi lampami LED. Drukarka nie wydziela ozonu.

Mutoh ValueJet 1626UH to nowa koncepcja producenta na hybrydowy ploter LED-UV. Jest to wszechstronna drukarka o niskim poborze prądu (318 W) i długowiecznych lampach LED (14.250 godzin). Ploter drukuje ekologicznymi, pozbawionymi ozonu atramentami LED-UV. Mutoh ValueJet 1626UH może drukować na wszelkich materiałach płaskich o grubości do 15 mm jak i na materiałach elastycznych podawanych z roli. Mogą to być: płytki ceramiczne, tapety, prototypy opakowań, tablice, media wrażliwe na wysoką temperaturę, itd.

Maksymalna szerokość zadruku plotera VJ 1628UH wynosi 1625 mm. Urządzenie drukuje atramentami CMYK lub CMYK + biały + lakier. Drukarka nie wydziela ozonu.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Mutoh w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.