Nowości, Wielki Format

Plotery Artemis (Zenith) na Fespie 2014

Marka ploterów Artemis (Zenith), jak zaznacza dystrybutor, zaliczyła udany występ na targach Fespa 2014 w Monachium. Portfolio dystrybutorów tej marki w Europie powiększyło się o 16 dealerów i obecnie jest ich już 28.

– Marka Artemis (Zenith) jest coraz bardziej rozpoznawalna w Europie. Podczas monachijskiej Fespy wiele firm zamawiało plotery drukujące i urządzenia bezpośrednio na stoisku. Świadczy to dobrej renomie urządzeń na europejskich rynkach, wysokiej jakości urządzeń, dobrej obsłudze i atrakcyjnej cenie – mówi Paweł Stania, kierownik Działu Marketingu firmy Atrium.

Oferta Artemis obejmuje wyselekcjonowane urządzenia o najwyższym współczynniku jakości do ceny oraz najszybszym zwrotem z inwestycji (ang. ROI). Na polskim rynku najbardziej popularne są: eko-solwentowy 1601H/HL oraz twardo-solwentowy KM 3200. Właśnie ten pierwszy został zaprezentowany na tegorocznej Fespie.

Oprócz wielkoformatowych drukarem eko, mild i hard-solwentowych, portfolio Artemis / Zenith obejmuje jeszcze plotery tnące, plotery laserowe, plotery termiczne, plotery UV, systemy suszące, systemy nawijające, zgrzewarki do banerów i wyposażenie dodatkowe.

Artemis / Zenith 1601HL bazuje na popularnym poprzedniku, modelu 1601. Wyposażony jest on w regulowany, podgrzewany stół pod głowicą, rozgrzewający i utrwalający zadrukowany materiał. Nowością w tym modelu jest także oświetlenie LED ułatwiające kontrolę procesu druku.

Za wysoką jakością druku tego plotera stoi japońska głowica DX7. Mająca 1440 dysz (8 rzędów po 180 dysz) głowica umożliwia druk w rzeczywistej rozdzielczości 1440 dpi! Druk odbywa się w technologi mikro-piezoelektrycznej.

Ploter jest oferowany w najpopularniejszym rozmiarze, obsługującym media z roli o szerokości do 160 cm. Posłuży on do zadruku wszelkich folii samoprzylepnych, banerów, papierów, foto-tapet, materiałów POS i innych materiałów przeznaczonych do zadruku eko-solwentowego.

Model 1601HL wyposażony jest w rolkowy system prowadzenia materiału przesuwający materiał płynnie i stabilnie oraz niepowodujący podwijania się medium co zapewnia druk ciągły. Na wyposażeniu znajduje się rolowy system nawijający. Co więcej, ploter wyposażony jest w zewnętrzną sekcję dosuszającą z wentylatorami i grzałką.

W zakresie wydajności ploter może konkurować z droższymi rozwiązaniami. Maksymalna produktywność plotera 1601HL wynosi 20 m2/h.

Artemis / Zenith 1601HL jest ploterem 4-kolorowym drukującym w palecie CMYK. Ploter standardowo jest przystosowany do druku ekonomicznymi atramentami eko-solwentowymi z przeznaczeniem do druku aplikacji wewnętrznych i na zewnątrz. Rozszerzy on możliwości istniejących agencji i drukarni wielkoformatowych o precyzyjny druk „foto”. Może stanowić także maszynę wsparcia produkcyjnego a nawet zainteresować użytkowników o ograniczonym budżecie.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Artemis / Zenith w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.