Nowości, Wielki Format

Polskie materiały Ikonos na Fespie w Monachium

Fabryka Ikonos jest coraz bardziej rozpoznawalna na europejskich rynkach. Podczas targów Fespa Digital 2014, charakterystyczne, cyanowe stoisko polskiego producenta odwiedziło ponad 300 firm z ponad 30 krajów.

W porównaniu do ubiegłorocznej Fespy w Londynie, stoisko Ikonos odwiedziło 27% więcej klientów. Warto zauważyć, że połowa zainteresowanych polskimi materiałami stanowili nowi klienci, a druga połowa to odbiorcy powracający. Taka proporcja jest bardzo optymistyczna, gdyż świadczy o coraz większej rozpoznawalności marki i jednocześnie o wysokiej jakości produktów i obsługi.

Polski producent na targi Fespa przygotował kilka premierowych materiałów, m.in.: dwuwarstwowy blockout, folię ekonomiczną czy całą serię materiałów Fast & Easy z klejem strukturalnym.

Dwuwarstwowy blockout Ikonos

To specjalnie zaprojektowany materiał na rollupy, gdyż cechuje się nie podwijającymi się krawędziami. W odróżnieniu od 3-warstwowych blockoutów, gdzie światło blokuje środkowa przekładka, tutaj tę funkcję stanowi wewnętrzny czarny klej pomiędzy dwoma zewnętrznymi powierzchniami do zadruku. Udało się dzięki temu zachować właściwości blokujące światło, zmniejszyć grubość materiału do 185 mikronów oraz obniżyć cenę.

2- warstwowy Blockout Ikonos charakteryzuje się dobrymi właściwościami wchłaniania atramentu, szerokim gamutem barw oraz możliwością precyzyjnego druku bez zalewania atramentem.

Folia ekonomiczna Ikonos Smart

Ikonos Profiflex Pro GPT 90A+ „Smart” to monomerowa, kalandrowana folia o grubości 90 mikronów do codziennego użytku. Tak jak cała seria Profiflex PRO, folia posiada atest higieniczny PZH, który umożliwia stosowanie ich w miejscach użyteczności publicznej, służbie zdrowia, itd.

Materiały serii Profiflex Pro cechują się najwyższą jakością, trwałością i atrakcyjną ceną. Folie IKONOS oddają szeroki gamut barw, przeznaczone są do druku w wysokich rozdzielczościach i wysokich prędkościach. Ich jakość została potwierdzona na wielu europejskich rynkach. W Polsce zostały uhonorowane m.in. Złotym Medalem MTP.

Materiały Fast & Easy z klejem AIR

Ikonos Profiflex Pro AIR+ Fasy & Easy to nowa rodzina folii samoprzylepnych z klejem o specjalnej (tzw. kanalikowym) strukturze ułatwiającej wyklejanie. Podkład, który tworzy specjalną strukturę kleju, umożliwia szybszą i łatwiejszą aplikację na wybraną powierzchnię. Do produkcji  został użyty najwyższej jakości strukturalny papier podkładowy typu PCK (obustronnie zabezpieczony PE).

Rodzina folii Fast & Easy obejmuje aktualnie folie monomerowe błyszczące i mateowe oraz folię dekoracyjną na szyby o powierzchni imitującej mrożone szkło.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.