Nowości, Wielki Format

Canon liderem rynku cyfrowego druku produkcyjnego według Infotrends

Według najnowszych badań firmy Infotrends, grupa Canon Commercial Printing (znana wcześniej jako Océ Commercial Printing) 17. rok z rzędu zajęła pozycję lidera w USA i Europie Zachodniej w zakresie monochromatycznego druku na papier ciągły.

Według raportu z 2013 roku, dział CPG (Commercial Printing Group) firmy Canon uplasował się na pierwszym miejscu z 44% udziałem w rynku atramentowego druku produkcyjnego na papier ciągły. Odzwierciedla to zaangażowanie firmy w działalność w trzech głównych sektorach, które obejmują druk transakcyjny, korespondencję masową i Graphic Arts.

– Blisko 2/3 europejskich decydentów odpowiedzialnych za wybór rozwiązań do druku atramentowego wskazało firmę Canon jako numer jeden. Jesteśmy zaszczyceni, a jednocześnie czujemy się zobowiązani wobec naszych klientów, by kontynuować wysiłki na rzecz utrzymania pozycji lidera – powiedział Peter Wolff, Dyrektor Commercial Printing Group w Canon Europe. – W naszej ofercie znajdują się wiodące na rynku produkty z serii Océ ColorStream®, ImageStream™, JetStream® i VarioStream®, które oferują wysoką prędkość druku cyfrowego. W połączeniu z doskonałym doradztwem i wsparciem serwisowym, pozwalają one klientom na rozwój biznesu, czego dowodem jest wspomniane wyróżnienie.

W segmencie druku transakcyjnego oraz korespondencji masowej, technologia Canon umożliwia dostawcom usług druku (PSP), drukarniom i korporacyjnym centrom danych, produkcję złożonych dokumentów zawierających zmienne dane, a także przetwarzanie prac i dokumentów w kolorze z zachowaniem znakomitej jakości druku. Dodatkowym atutem są niskie koszty operacyjne oraz niezawodność w okresach największych obciążeń produkcyjnych przy zachowaniu 100% integralności danych.

Na rynku Graphic Arts, klienci wykorzystują technologię Canon do druku niewielkich nakładów książek, broszur, ulotek gazet czy insertów. Dzięki temu mogą błyskawicznie reagować na potrzeby klientów i realizować zlecenia typu last minute. Takie projekty przygotowywane są w wysokiej jakości, w ekonomiczny sposób, także w modelu on-demand (na żądanie).

www.canon.pl