Nowości, Wielki Format

Canon wprowadza nowe modele z serii imagePRESS

Firma Canon Europe zaprezentowała  nową serię kolorowych maszyn drukarskich na papier cięty –  imagePRESS C800. W jej skład wchodzą dwa modele — imagePRESS C700 (druk 70 stron na minutę) oraz imagePRESS C800 (80 stron na minutę). Łączą one innowacyjne technologie z ulepszonymi, sprawdzonymi rozwiązaniami ze sztandarowego modelu Canon imagePRESS C7011VP(S), dzięki czemu zapewniają wysoką jakość, produktywność i wszechstronność zarówno w komercyjnych, jak i wewnętrznych środowiskach druku.

Seria imagePRESS C800, pozycjonowana między imageRUNNER ADVANCE C9000 a imagePRESS C6011(S) w ofercie kolorowych cyfrowych maszyn drukujących firmy Canon, łączy wysoką jakość druku z dużą wydajnością. Dzięki nowatorskiej konstrukcji umożliwia drukowanie na szerokiej gamie nośników, w tym na grubym papierze powlekanym i kopertach. Ponadto obsługuje zarówno krótkie serie, jak i złożony druk zmiennych danych do komunikacji personalizowanej.

imagePRESS C800 zapewnia wyjątkową jakość druku dzięki nowym i ulepszonym technologiom:
• Nowo opracowany toner Consistently Vivid (CV) firmy Canon, który zapewnia lepszą jakość druku przy prędkości nawet 80 stron na minutę oraz wyższą efektywność transferu, zwiększającą spójność i wierność barw na szerokiej gamie nośników, m.in. na wytłaczanych lub strukturalnych powierzchniach w przypadku wydruków niestandardowych i specjalnych.
• Compact Registration Technology (CRT) gwarantuje, że każdy obraz będzie umieszczany w tym samym miejscu na każdym arkuszu, co zapewnia najlepsze wyniki, bez względu na to, czy drukuje się jedną czy tysiące stron.
• 32-wiązkowa jednostka Vertical Cavity Surface Emitting Laser (VCSEL) z technologią wielokrotnej ekspozycji zapewnia wyjątkową rozdzielczość 2400 x 2400 dpi, wysoką produktywność oraz największy wybór  rodzajów rastrowania.
• Nowa funkcja Auto Correct Colour Tone (ACCT) do wielowymiarowej kalibracji barw mieszanych oraz ulepszone, łatwe w użyciu narzędzie do regulowania gradacji Auto Gradation Adjustment (AGA) pozwalają drukarniom oferować swoim klientom wydruki o wysokiej wartości, łączące imponującą grafikę i tekst.

Urządzenia z serii imagePRESS C800 drukują z szybkością do 80 obrazów na minutę na szerokiej gamie nośników dzięki jednostce utrwalającej Advanced Twin Belt Fusing. Maszyny mogą pracować z maksymalną prędkością na nośnikach o dużej gramaturze (do 220 g/m2) bez utraty jakości. Wyjątkowa wydajność jest również zasługą innowacyjnych technologii nagrzewania indukcyjnego i chłodzenia, które umożliwiają regulowanie temperatury w przypadku druku na nośnikach o mieszanych gramaturach. Urządzenia imagePRESS C800 mogą drukować dwustronnie na nośnikach o wysokiej  gramaturze (do 300 g/m2) z precyzyjnym wyrównaniem przedniej i tylnej strony arkusza, co pozwala dostawcom usług druku realizować bardziej wymagające zadania bez ręcznych interwencji i bez wpływu na wydajność produkcji.

Pas Elastic Intermediate Transfer Belt w maszynach imagePRESS C800 zwiększa wydajność transferu tonera, zapewnia imponujące możliwości obsługi nośników, m.in. możliwość druku na nierównych powierzchniach, na przykład na papierze fakturowanym lub pochodzącym z recyklingu.

Zaawansowany podajnik w postaci nowego wieloszufladowego zasobnika z trzema nowymi technologiami działa niezawodnie nawet w przypadku papierów powlekanych. Nadmuch powietrza z szybkością dopasowaną do typu i gramatury papieru w połączeniu z nowym systemem kontroli separacji oraz nowymi materiałami zastosowanymi w podajniku, praktycznie eliminuje zacięcia papieru, co zwiększa efektywność oraz produktywność drukarni.

Seria imagePRESS C800 oferuje trzy innowacyjne kontrolery dostosowane do wymagań druku wewnętrznego oraz środowisk Graphic Arts: Canon imagePRESS Printer Kit B1 – do łatwej produkcji wydruków wysokiej jakości; PRISMAsync iPR C800 Series A1 – pojedynczy punkt kontroli drukowanych prac z łatwą, intuicyjną obsługą oraz efektywnym dzieleniem zadań; oraz imagePRESS Server F200 i imagePRESS Server G100, dwa nowe, zaawansowane kontrolery opracowane przez lidera w dziedzinie zarządzania procesami druku cyfrowego, firmę EFI™. Są to pierwsze rozwiązania zbudowane na nowych platformach, odpowiednio EFI Fiery FS150 Pro i FS150, które oferują szybsze przetwarzanie, niezrównaną jakość obraz oraz łatwy, zautomatyzowany obieg pracy.

– Jako wieloletni partner firmy Canon jesteśmy zadowoleni, że możemy wprowadzić na rynek naszą najnowszą technologię Fiery FS150 Pro wraz z premierą nowych rozwiązań imagePRESS Server F200 i G100 – powiedział Georg Hollenbach, dyrektor zarządzający EFI Germany.

Duży wybór zautomatyzowanych funkcji obróbki końcowej wydruków dla urządzeń z serii imagePRESS C800 gwarantuje wysoką produktywność i szeroką gamę możliwości. Z kolei brak przestojów w produkcji pozwala oszczędzać czas i pieniądze podczas wykonywania codziennych zadań. Aby zapewnić maksymalną elastyczność konfiguracji, seria imagePRESS C800 jest również zgodna z urządzeniami firm trzecich.

Komentując debiut nowej serii imagePRESS C800, Mark Lawn, europejski i brytyjski dyrektor ds. marketingu w dziale profesjonalnych rozwiązań druku, powiedział: – Wprowadzając na rynek nową serię imagePRESS C800, rozszerzamy ofertę kolorowych maszyn drukarskich i zaspokajamy popyt na urządzenie zapewniające wyjątkową jakość, wydajność i wszechstronność, przeznaczone dla klientów, którzy nie drukują wystarczająco dużo, aby korzystać z istniejącej serii imagePRESS C7011.

Lawn dodał: – Seria imagePRESS C800 jest wyposażona w zaawansowane technologie, które oferują najwyższą jakość, produktywność i niezawodność oraz elastyczne opcje obróbki końcowej, które spełniają potrzeby druku wewnętrznego i komercyjnego. Jesteśmy pewni, że połączenie marki imagePRESS z wyjątkowymi możliwościami nowej serii będzie bardzo atrakcyjną propozycją.

www.canon.pl