Nowości, Wielki Format

Premiera nowych drukarek Epson SureColor SC-T na Fespie

Na swoim stoisku – hala B2, stoisko 310 Epson zademonstruje możliwości całej rodziny wielkoformatowych drukarek serii SureColor zaprojektowanych by zapewniały najwyższej jakości, wydajny druk na szerokiej gamie podłoży – m.in. papiery, płótno, folie, folie transferowe i tekstylia – przy jednoczesnym zapewnieniu najniższych całkowitych kosztów eksploatacji. Pokazane zostaną m.in. trzy 64 calowe drukarki SureColor SC-S do szeroko pojętego druku reklamowego i informacyjnego (Digital Signage), trzy sublimacyjne drukarki SureColor SC-F, w tym SC-F2000 do drukowania bezpośrednio na tekstyliach (DTG – direct-to-garment).

Seria SureColor SC-S to trzy drukarki S30600, 50600 i 70600 przeznaczone do wydajnej i ekonomicznej produkcji najwyższej jakości  materiałów reklamowych, informacyjnych i POS. Połączenie precyzyjnych głowic MicroPiezo TFP™ i 4-10 kolorów (w tym biały i metaliczny) atramentów  Epson UltraChrome GSX zapewnia nasycone barwy, płynne przejścia tonalne i rozdzielczość do 1440×1440 dpi. Urządzenia te drukują na szerokiej gamie podłoży takich jak papier, folie, płótno, papier fotograficzny, przeźroczyste folie, podłoża do banerów.  

Seria SureColor SC-F to pierwsze na rynku urządzenia sublimacyjne całkowicie zaprojektowane i wykonane przez jedną firmę – od głowicy, mechaniki, obudowy po atramenty. Całość objęta jest jedną gwarancją. Nowy atrament sublimacyjny Epson UltraChrome DS zapewnia żywe barwy, głęboką czerń i płynne przejścia tonalne. SureColor F-2000 to pierwsza drukarka Epsona przeznaczona do bezpośredniego druku na tekstyliach (DTG – direct-to-garment) – doskonała do szybkiej produkcji koszulek T-shirt czy ekologicznych toreb.

Po raz pierwszy pokazana zostanie również nowa seria drukarek SureColor SC-T pracujących na materiałach z roli obejmuje dziewięć modeli o różnej szerokości, wydajności i funkcjonalności skanowania. Należą do nich 44-calowa drukarka SureColor SC-T7200, 36-calowa drukarka SC-T5200 i 24-calowa drukarka SC-T3200. Mając na uwadze zapotrzebowanie na maksymalnie wysoką wydajność i możliwość szybkiej zmiany nośnika, modele SureColor SC-T7200D i SC-T5200D wyposażono w system podwójnych rol i mechanizm automatycznego ładowania papieru oraz automatycznego przełączania z roli na rolę.

Firma Epson dodatkowo wzbogaciła funkcjonalność tych urządzeń, wbudowując 36-calowe kolorowe skanery w 44-calowy model SureColor SC-T7200MFP i 36-calowy model SC-T5200MFP. To pierwsze drukarki wielkoformatowe firmy Epson umożliwiające skanowanie wielkoformatowych dokumentów papierowych do pliku i do wiadomości e-mail oraz skanowanie w celu udostępniania innym drukarkom z serii SC-T. Skanowanie i wydruk oryginału formatu A1 zajmuje około 39 sekund. Te wielofunkcyjne drukarki są dostępne w wersji jedno- lub dwurolowej.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność, nową serię SureColor SC-T wyposażono w system błyskawicznego przetwarzania obrazu, opcjonalny 320 GB dysk twardy do buforowania wydruku oraz funkcje bezpiecznej pracy w sieci. Dla zapewnienia bezproblemowej integracji ze środowiskami produkcyjnymi we wszystkich nowych drukarkach SureColor SC-T udostępniono opcjonalną obsługę języka PostScript przez dwa procesory 1,6 GHz, dzięki czemu można szybko drukować pliki w wielu różnych formatach, w tym duże pliki bezpośrednio z popularnych aplikacji do projektowania i programów CAD.

Połączenie czterech kolorów atramentu pigmentowego Epson UltraChrome XD z trwałymi głowicami drukującymi Epson PrecisionCore™ TFP gwarantuje precyzyjne wydruki, niezmiennie wysoką jakość i długi czas eksploatacji.
Atrament, dostępny we wkładach o pojemności 110, 350 i 700 ml, zapewnia głęboką czerń i wyraźne linie, jakie są pożądane w przypadku wydruków szczegółowych projektów technicznych, a także żywe kolory, niezbędne przy drukowaniu wysokiej jakości obrazów i plakatów.

Nowa seria drukarek SureColor SC-T będzie w sprzedaży  od lipca br. Ceny urządzeń nie są jeszcze znane.