Nowości, Wielki Format

Canon oferuje darmowe uaktualnienie Mopria

Firma Canon poinformowała, że udostępni bezpłatne uaktualnienia  dla siedmiu wielofunkcyjnych urządzeń laserowych i-SENSYS oraz drukarki atramentowej PIXMA – produktów, które otrzymały certyfikację Mopria™. Dzięki nowemu oprogramowaniu druk z urządzeń mobilnych będzie jeszcze prostszy i wygodniejszy.

Oferowane uaktualnienia oprogramowania systemowego urządzeń umożliwiają automatyczne wyszukiwanie połączenia Wi-Fi przy użyciu smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych z certyfikatem Mopria™. Dzięki temu użytkownicy mogą z łatwością drukować dokumenty ze swoich urządzeń mobilnych – wystarczy, że zaznaczą na ekranie odpowiednią drukarkę.

Wyróżnione certyfikatem Mopria™ urządzenia wielofunkcyjne firmy Canon z oferty dla biur domowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw to i-SENSYS MF8580Cdw, MF8550Cdn, MF8540Cdn, MF8280Cw, MF8230Cn (wprowadzone na rynek w maju 2013 roku) oraz MF6180dw, MF6140dn (wprowadzone na rynek w marcu 2014 roku). Oprogramowanie zostanie zaktualizowane także dla atramentowego urządzenia wielofunkcyjnego PIXMA MG7150 do użytku domowego (wprowadzone na rynek we wrześniu 2013 roku).  

Dotąd drukowanie mobilne wymagało zainstalowania dedykowanych aplikacji oferowanych przez producentów drukarek. Teraz użytkownicy będą w stanie z łatwością drukować bezprzewodowo z urządzeń mobilnych zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba – w domu, w miejscu pracy czy w podróży. Liczba drukarek z certyfikatem Mopria™ będzie systematycznie wzrastać.

Jako członek-założyciel Mopria Alliance, Canon jest jedną z pierwszych firm rozwijających produkty z certyfikatem Mopria™. Firma Canon będzie stale pracować nad rozszerzaniem oferty certyfikowanych urządzeń, aby w jak największym stopniu podnieść wygodę użytkowania.

Więcej na www.canon.pl