Nowości, Wielki Format

Nowa drukarka Mimaki na FESPA Digital 2014

Mimaki ogłosiła wprowadzenie rodziny ekosolwentowych szerokoformatowych drukarek atramentowych JV300-130/160. Drukarki JV300-130/160 są zgodne z solwentowymi i wodnymi atramentami sublimacyjnymi i oferują wiele różnych zastosowań, w tym drukowanie materiałów do użytku zewnętrznego, plakatów, dekoracji wewnętrznych i grafik samochodowych.

Przedstawione po raz pierwszy na targach FESPA Digital 2014 drukarki zapewniają wysoką jakość wydruków o szerokości odpowiednio 1,3 i 1,6 metra z szybkością do 105,9 metrów kwadratowych na godzinę dzięki zastosowaniu zupełnie nowych atramentów i głowic drukujących. Drukarki Mimaki JV300-130/160 wejdą do sprzedaży w czerwcu 2014 r. Mimaki Europe można znaleźć na targach na stoisku A1-110.

– Mimaki była pierwszą firmą, która wprowadziła solwentową technologię atramentową do druku szerokoformatowego – mówi Mike Horsten, kierownik generalny ds. marketingu w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Azji Mimaki Europe. – Od tego czasu bezustannie wprowadzamy nowe rozwiązania, pozwalające zwiększyć jakość, elastyczność i ekologiczność naszych produktów. Oprócz wspaniałej jakości ekosolwentowych wydruków atramentowych ta nowa rodzina drukarek oferuje również wyjątkową elastyczność, gdyż urządzenia te mogą służyć zarówno do druku ekosolwentowego, jak i sublimacyjnego druku wodnego. Dzięki temu zwrot z inwestycji i dochodowy rozwój nowych zastosowań w przedsiębiorstwach poligraficznych wszelkiego rodzaju jest szybszy i łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

– Sekret się wydał – i bardzo cieszymy się z możliwości, jakie te drukarki otwierają przed firmami z branży poligraficznej,” dodaje Horsten. – Spodziewamy się, że wywołają niemałe zamieszanie na targach FESPA Digital 2014, gdzie czołowi producenci szerokoformatowych wydruków cyfrowych poszukują nowych i innowacyjnych sposobów na rozwój swoich przedsiębiorstw. Dzięki tym nowym drukarkom możemy wspólnie stwarzać nowe możliwości dla naszych użytkowników, co ponownie sprawi, że Mimaki stanie na czele postępu w branży, wprowadzając ekscytujące nowe technologie i niezawodne rozwiązania.

Więcej informacji o firmie Mimaki na stronie www.mimakieurope.com.