Nowości, Wielki Format

Zenith KM 3200 HS – nowy, szybszy model

„HS” to szybszy brat bestsellerowego plotera solwentowego Zenith KM 3200, który drukuje już w 150 polskich drukarniach i agencjach reklamowych. Dzięki podwójnej ilości dysz ploter może się pochwalić prędkością druku 160 m2/h.

Zenith KM 3200 i KM 3200 HS to jedna z najciekawszych drukarek solwentowych. W jednym urządzeniu producent połączył takie cechy jak: niska cena zakupu, niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku oraz stabilność pracy. Dzięki temu, ploter ten zdecydowanie wyróżnia się na tle innych tzw. „ekonomicznych” drukarek. Dzięki maksymalnej szerokości druku wynoszącej 3170 mm pozwala zaspokoić różnorodne wymagania klientów od druku wielkoformatowych banerów do małych plakatów o wysokiej rozdzielczości.

Zenith KM 3200 / HS wyposażony jest w wiele podzespołów pochodzenia japońskiego i amerykańskiego, co w porównaniu z większością ploterów w tym segmencie (bazujących na częściach chińskich i tajwańskich) jest niewątpliwym atutem.

Dzięki zastosowaniu 8 głowic piezoelektrycznych najnowszej generacji Konica Minolta 512 w Zenith KM 3200 oraz Konica Minolta 1024 w Zenith KM 3200 HS osiągalne są prędkości nawet do 100 m2/h i 160 m2/h (HS). Ploter obsługuje rozdzielczości – od trybu produkcyjnego – 180 x 720 dpi, do wysoko-jakościowego 360 x 1080 dpi. Dla porównania większość ekonomicznych ploterów wyposażonych jest w głowice o 2-krotnie niższej fizycznej rozdzielczości. Oznacza to, że druk w 4 pasach na ploterze konkurencyjnym jest wprost porównywalny z dwukrotnie szybszym drukiem w 2 pasach na Zenith KM 3200.

Dodatkowo producent wyeliminował efekt siania i nierównych krawędzi, często występujące w konkurencyjnych maszynach. Ponadto ploter został wyposażony w zaawansowane systemy ochrony głowic przed zaschnięciem lub zniszczeniem – dzięki temu żadna głowica w zainstalowanych ploterach nie wymagała wymiany.

W tradycyjnej technologii, głowice drukują poziome, równoległe pasy, które aby utworzyć jednolity obraz muszą zostać nałożone na zadrukowywany materiał bardzo precyzyjnie, tj. nie mogą na siebie zachodzić ani być od siebie odsunięte.

Niepożądanym efektem są niedoskonałości w postaci paskowania poziomego – tzw. bandingu. Technologia FEATHER – to nowy rodzaj druku opracowany przez producenta plotera oraz amerykańskiego oprogramowania PhotoPRINT. Nakładane pasy łagodnie przeplatają się ze sobą, co w bardzo dużym stopniu eliminuje efekt banding’u. Operator maszyny ma możliwość kontroli stopnia przeplatania się pasów.

Ploter wyposażony jest w stół suszący posiadający trzy niezależnie sterowane strefy grzejne: grzałka wstępna (max. 65°C), grzałka utrwalająca (max. 40°C), grzałka susząca (max. 65°C) oraz sekcję wentylatorów dosuszających. System ten zapewnia prawidłowe schnięcie tuszu nawet w szybkich trybach druku. Duża prędkość pracy, niezawodność i różnorodność tanich mediów niepowlekanych, na których drukuje ploter, korzystnie wpływają na szybki zwrot z inwestycji.

Zenith KM 3200 i KM 3200 HS wyposażony został w prosty i niezawodny system czyszczenia głowic oparty na zasadzie podciśnieniowego zasysania atramentu. Czyszczenie głowic odbywa się zarówno z poziomu plotera jak i oprogramowania sterującego. Łatwy dostęp do tej funkcji umożliwia czyszczenie wszystkich głowic jednocześnie lub tylko jednej konkretnej sekcji kolorystycznej, co dodatkowo minimalizuje straty atramentu.

Polskim dystrybutorem ploterów Zenith jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.zenithprinters.eu