Nowości, Wielki Format

Zenith FMP – termiczne zgrzewarki do banerów

Dobra zgrzewarka zaoszczędzi wiele kosztów związanych z ręcznym zgrzewaniem, możliwym do popełnienia błędom, a co za tym idzie dodrukiem i czasochłonności całego procesu. Jest to obowiązkowe urządzenie, które powinno znajdować się na wyposażeniu każdej drukarni wielkoformatowej i agencji reklamowej.

Zenith FMP to wysokiej jakości zgrzewarki do banerów oferowane w kilku szerokościach z różnymi opcjami dodatkowymi.

– „FMP” to seria stacjonarnych, termicznych zgrzewarek gwarantująca wysoką powtarzalność zgrzewów oraz bezpieczeństwo pracy. Stabilny stół roboczy, wyposażony jest w uchwyt zapewniający dokładny zgrzew bez niepożądanych zagięć.

Za precyzyjny efekt odpowiada system pomiarowy ze znacznikiem laserowym oraz prowadnice trzymające baner. Listwa dociskowa zapobiega przesunięciu zgrzewanego materiału oraz umożliwia zastosowanie specjalnych zgrzewów.

Dzięki zgrzewarce Zenith FMP możemy zgrzewać banery na 6 rodzajów. Typy zgrzewów to: nakładka, styczny z nakładką, styczny z nakładką i podkładką, zaprasowanie, rękaw i tunel. Zgrzewy są gładkie i równe, przez co estetyczne i wytrzymałe na niesprzyjające warunki atmosferyczne jak silny wiatr. Zenith FMP umożliwia także zgrzewanie materiałów tekstylnych

Zenith wyposażony jest w czujnik bezpieczeństwa chroniący operatora przed wypadkiem. Zgrzewarka posiada certyfikat CE.

Urządzenie wyposażone jest w cyfrowy panel sterowania, za pomocą którego użytkownik może wybrać jeden z 9 automatycznych programów pracy. FMP cechuje się także niskim poborem energii – proces grzania i chłodzenia jest automatyczny.

Główne zalety urządzenia to: cyfrowy panel sterowania, automatyczne tryby pracy (9 programów), precyzyjny zgrzew i równomierny docisk, łatwa obsługa, atrakcyjny design, system bezpieczeństwa, certyfikat CE.

Opcjonalnie można wyposażyć zgrzewarkę w dodatkowy stół, system podawania banera, system podawania taśmy, system prowadzenia tunelu, laserowe pozycjonowanie i listwa dociskowa.

Polskim dystrybutorem urządzeń Zenith jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl