Nowości, Wielki Format

Canon na targach FESPA Digital 2014

Tegoroczna edycja targów FESPA Digital 2014 (20-23 maja 2014 r., Monachium) jest dla Canon Europe okazją do zaprezentowania rozwiązań i usług, które są w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby klientów w zakresie druku wielkoformatowego. Goście odwiedzający ekspozycję firmy Canon (hall B1, stoisko 310) będą mogli zapoznać się z ofertą drukarek wielkoformatowych, oprogramowaniem i nośnikami, które — w połączeniu z doskonałymi usługami —tworzą pełną i kompleksową ofertę.

Aby zainspirować klientów do rozwoju działalności i wprowadzania innowacji w druku wielkoformatowym, Canon Europe zaprezentuje również przykłady udanych wdrożeń i nowe sposoby na wykorzystanie urządzeń w zastosowaniach, takich jak druk tapet czy laminowanej wykładziny podłogowej na zamówienie.

Inną atrakcją będzie także wystąpienie jednego z klientów firmy Canon, Marco de Werta z Sanders Group (www.magnetservice.com), który opowie publiczności zgromadzonej w Digital Conference Theatre (15.00-15.30 w czwartek 22 maja), w jaki sposób druk wielkoformatowy zmienił jego biznes.

Po pełnym zintegrowaniu wiedzy i technologii Océ ze swoim portfelem rozwiązań wielkoformatowych Canon jest jeszcze lepiej przygotowany, aby pomóc dostawcom usług druku (Print Service Providers, PSP) w rozszerzeniu oferty i wyróżnieniu się na rynku.

Rolą obecnych na stoisku specjalistów Canon będzie nie tylko dzielenie się wiedzą na temat innowacji, ale również inspirowanie do rozwoju biznesu na szybko rosnącym rynku druku wielkoformatowego bez względu na profil działalności klienta. Firma pokaże, że połączenie doświadczeń Canon w dziedzinie przetwarzania obrazu z czołowymi technologiami Océ oferuje odbiorcom najwięcej korzyści biznesowych.

Wśród rozwiązań wielkoformatowych prezentowanych na stoisku Canon znajdą się drukarki atramentowe i płaskie plotery UV na papier z rolki, rozwiązania do zarządzania obiegiem pracy, cyfrowe stoły do cięcia oraz pełna gama nośników. Wśród nich m.in.:

• Océ Arizona 480GT, najbardziej wszechstronna płaska drukarka UV z ośmioma niezależnymi kanałami atramentu i możliwością nanoszenia dekoracyjnego lakieru lub białej warstwy na szeroką gamę nośników, takich jak szkło, laminowana wykładzina podłogowa oraz nakładki na przełączniki membranowe. Urządzenie pozwala tworzyć materiały do punktów sprzedaży (POS), znaki cyfrowe i wydruki specjalistyczne.

• Drukarka Océ ColorWave 900, która dzięki prędkości sięgającej 1000 metrów kwadratowych na godzinę oraz zaawansowanemu zarządzaniu obiegiem pracy oferuje bezprecedensowe możliwości w zakresie wielkoformatowego druku kolorowego.

• Drukarka plakatów Océ ColorWave 650 z technologią obrazowania Océ CrystalPoint do druku szybkoschnących, ekonomicznych i dobrych jakościowo materiałów POS na szerokiej gamie nośników.

• Ploter tnący Océ ProCut – zautomatyzowany system cięcia, który może usprawnić proces druku cyfrowego od prepressu do wykańczania, zapewniając wyjątkową jakość cięcia, wszechstronność i produktywność we wszystkich zastosowaniach graficznych.

• Drukarka Canon imagePROGRAF iPF9400, która wykorzystuje LUCIA EX, innowacyjny 12-kolorowy system atramentów pigmentowych z technologią obróbki obrazu, aby zapewnić najlepsze rezultaty w druku fotografii i dzieł sztuki.

– Druk wielkoformatowy to sektor branży, który nieustannie się rozwija ze względu rosnącą liczbę nowatorskich zastosowań, które można realizować na cyfrowych drukarkach wielkoformatowych. Dzięki niezrównanej kombinacji systemów druku i wykańczania, oprogramowania do rastrowania i do zarządzania obiegiem pracy, nośników oraz usług, które możemy zaoferować klientom, Canon jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby w zakresie druku wielkoformatowej grafiki wewnętrznej i zewnętrznej oraz wspierać firmy w długofalowym rozwijaniu działalności. Chcemy, aby nasi klienci zostali wyjątkowymi dostawcami usług druku, dlatego zapraszamy ich do odwiedzenia stoiska Canon i poszukania inspiracji – na pewno nie będą rozczarowani – powiedział Pierre-Olivier Esteban, dyrektor ds. marketingu w Technical Document Systems (TDS) i Display Graphic Systems (DGS), Canon Europe.

Materiał powstał na podstawie informacji CANON.