Nowości, Wielki Format

Pierwsze na świecie urządzenie wielofunkcyjne na baterię

Ricoh Polska wprowadza do oferty SG 3120B SFNw – pierwsze na świecie kolorowe urządzenie wielofunkcyjne na baterię.

Ricoh SG 3120B SFNw to pierwsze na świecie kolorowe urządzenie wielofunkcyjne w technologii żelowej zasilane baterią. Jest to jedyne urządzenie z funkcjami drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania, z którego można korzystać w każdym miejscu, bez konieczności podłączenia do prądu. W pełni naładowana bateria pozwala na wykonanie aż 1000 wydruków.

Innowacyjne SG 3120B SFNw odpowiada na zapotrzebowanie dzisiejszych pracowników, gdyż pozwala na wygodną pracę w każdej lokalizacji. Będzie idealnym rozwiązaniem m.in. dla firm eventowych, np. przy organizacji eventów outdoorowych, a także dla firm pracujących zdalnie lub działających w trudno dostępnych obszarach. Sprawdzi się również podczas targów, wystaw czy konferencji.

Urządzenie drukuje z prędkością 29 str./ min. w rozdzielczości 3600 x 1200 dpi. Jego dodatkowym atutem jest wbudowane WiFi. Urządzenie posiada dwie wygodne diody LED: jedna ułatwiająca korzystanie z urządzenia w ciemnych pomieszczeniach, druga wyświetlająca poziom baterii. Ładowanie baterii trwa zaledwie 3h, a czas pracy na niej (przy ciągłym druku) to nawet 5 godzin. Ponadto istnieje możliwość ładowania za pomocą ładowarki samochodowej. Co więcej, dzięki SG 3120B SFNw można naładować każde urządzenie mobilne typu: smartphone, tablet, iPhone, które posiada ładowarkę na USB.

– Nasze innowacyjne urządzenie idealnie sprawdzi się w każdej sytuacji, gdyż działa w miejscach, w których nie ma dostępu do prądu i sieci przewodowej. Brak zasilania nie będzie już problemem, gdyż w przypadku przerw w dostawie prądu, SG 3120B SFNw automatycznie przełącza się na zasilanie bateryjne, zapewniając ciągłą, nieprzerwaną pracę – mówi Justyna Dudek, Product Specialist w Ricoh Polska.

Materiał powstał na podstawie informacji Ricoh.