Nowości, Wielki Format

imagePRESS C7000VPe od Canona: cyfrowa kolorowa maszyna drukująca

Canon Europe prezentuje remanufakturowaną (Factory Produced New Model; FPNM) cyfrową kolorową maszynę drukującą imagePRESS C7000VPe. Rozwiązanie to oferuje wysoką jakość i wydajność przy niewielkich nakładach finansowych i ma pomóc przedsiębiorstwom w wykonaniu pierwszego kroku w kierunku druku cyfrowego.
Dostępne w konkurencyjnych cenach modele powstają w procesie remanufakturyzacji, który obejmuje dostarczenie do fabryki Canon najlepiej sprzedających się w ostatnich latach modeli, a następnie ich demontaż do poziomu ramy. Kluczowe elementy ruchome są wymieniane, a wszystkie rozmontowane części dokładnie oczyszczane i testowane. Z nich składane jest urządzenie stanowiące kombinację istniejących oraz nowych komponentów. Tak powstaje odświeżona wersja oryginalnego modelu. Duża część elementów jest wykorzystywana ponownie, co zmniejsza zapotrzebowanie na surowce i tym samym ogranicza produkcję odpadów.

Urządzenie imagePRESS C7000VPe oferuje jakość druku porównywalną z offsetem oraz prędkość do 71 stron A4 na minutę. Posiada również rozbudowane opcje wykańczania, ułatwiając tworzenie ulotek, doskonale oprawionych broszur oraz raportów, co daje firmom dostęp do szerokiej gamy zastosowań i otwiera drogę do nowych źródeł dochodów. Drukarka wpisuje się w wysokie standardy rozwiązań firmy Canon, zapewniając klientom wyjątkową wydajność, trwałość i niezawodność. Mając na uwadze fakt, że wykorzystanie nowych surowców wiąże się z wydzielaniem ogromnych ilości dwutlenku węgla, oferta remanufakturowanych urządzeń (FPNM) pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o prawie 80%, jak wynika z symulacji cyklu życia produktu. W ten sposób udaje się uzyskać bardziej zrównoważone rozwiązania druku.

Każda drukarka imagePRESS C7000VPe przechodzi taki sam proces kontroli jakości, jak nowo wyprodukowane urządzenia. Dzięki temu firma Canon może zagwarantować identyczną jakość i wydajność, jak w przypadku oryginalnej maszyny drukującej.

– Jednym z największych wyzwań stojących przed firmami, które chcą rozpocząć pracę z drukiem cyfrowym, jest zabezpieczenie środków na inwestycję początkową – Mark Lawn, UK & European Marketing Director, Professional Print, Canon Europe. – Canon stawia sobie za cel wspieranie rozwoju firm oraz budowanie zrównoważonych modeli biznesowych na przyszłość. Program Essential Business Builder to inicjatywa pomagająca przedsiębiorstwom oraz wewnętrznym działom reprograficznym w planowaniu modeli biznesowych z wykorzystaniem druku cyfrowego. imagePRESS C7000VPe ma wspierać te firmy, zapewniając najwyższą jakość i wydajność, w pełni odpowiadając na oczekiwania wobec produktów firmy Canon, ale przy niższym nakładzie finansowym niż w przypadku nowych urządzeń – dodaje.

Urządzenie imagePRESS C7000VPe oferuje klientom poczucie bezpieczeństwa, które wynika z wydajności, trwałości i niezawodności charakterystycznej dla wszystkich produktów Canon, a także z takiej samej ochrony gwarancyjnej. To również idealny sprzęt dla przedsiębiorstw, które szukają bardziej zrównoważonych rozwiązań druku.

Materiał powstał na podstawie informacji firmy Canon.