Artykuły Promocyjne, Nowości

AZON TwinTex – wydajna drukarka DTG

Atrium Centrum Ploterowe rozwija ofertę dedykowanych urządzeń do cyfrowego druku bezpośredniego na odzieży. AZON TwinTex to podwójny koszulkomat o wysokiej wydajności.

AZON TwinTex podobnie jak model TexPro przeznaczony jest do bezpośredniego zadruku koszulek, toreb, krawatów, itd. Dzięki podwójnemu systemowi mocowania wydajność tego systemu jest zwiększona i daje także możliwość równoczesnego drukowania na materiałach o różnych strukturach. TwinTex wyposażony jest w oszczędny cyfrowy system druku w konfiguracji: podwójny CMYK lub CMYK + 4 x biały. Maksymalny obszar roboczy drukarki TwinTex to 600 x 800 mm.

Technologia DTG

Technologia Direct to Garment (DTG) to technika druku cyfrowego bezpośrednio na odzieży. Drukarki DTG muszą spełniać wiele warunków, najważniejsze z nich to przeniesienie cyfrowych danych na podłoże, np. koszulkę oraz atramenty. Muszą one być dedykowane do nanoszenia na bawełniany materiał. Urządzenia DTG są podobne do biurkowych drukarek atramentowych.

Zadrukowany obszar pozostaje miękki i zupełnie nie wyczuwalny gdyż tusz wnika w sploty tkaniny. Atrament jest trwały i po utrwaleniu odporny na czynniki zewnętrzne takie jak woda (w tym pranie), mechaniczne jak zadrapania oraz wysoką temperaturę podczas prasowania. Atramenty są w pełni ekologiczne i przyjazne środowisku.

Prawdziwy koszulkomat

Tusze stosowane w DTG powalają po utrwaleniu na uzyskanie żywych i nasyconych barw. Aby tak się stało na ciemnych podłożach potrzebne jest zastosowanie białego podkładu. Wydajność druku przy zastosowaniu 4 podkładek wynosi na ciemnych koszulkach do 100 szt na godzinę. Natomiast druk na białej odzieży jest 2-krotnie szybszy i wynosi maksymalnie 200 szt na godzinę.

Cyfrowa technologia druku umożliwia drukowanie głównie małych i średnich nakładów. DTG uzupełnia więc metodę sitodrukową, która jest opłacalna z uwagi na koszty przygotowania dopiero w dużych nakładach. Wydajne rozwiązania mogę nawet zastąpić sitodruk w tej branży. DTG daje możliwość personalizowania wydruków, druku krótkich serii i prototypów. Otwiera to wiele możliwości dla posiadacza takiej drukarki np. zagospodarowanie rynkowych nisz. Wykorzystywane, ekologiczne atramenty po utrwaleniu zapewniają wysoka trwałość zadruku. Suszenie przed utrwalaniem suszenie nie jest wymagane.

Dzięki wysokiej rozdzielczości 1440 x 1440 dpi – drukarka AZON TwinTex może drukować napisy jak i fotorealistyczne, pełno-kolorowe zdjęcia. Daje te nieograniczone pole do popisu dla projektantów i designerów.

AZON TwinTex to drukarka zaprojektowana do druku bezpośrednio na odzieży i innych tekstyliach bawełnianych, poliestrowych lub jedwabnych takich jak koszulki, ręczniki, jeans, fartuchy, torby, gadżety, ubranka dziecięce, itd.

Dystrybutorem urządzeń DTG marki AZON jest Atrium Centrum Ploterowe.