Nowości, Wielki Format

Oki ES9541 – polska premiera

W lutym miała miejsce polska premiera pierwszej na rynku, pięciotonerowej drukarki Oki ES9541, która daje możliwość drukowania z użyciem CMYK i dodatkowo piątego tonera przezroczystego lub białego. Urządzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem branży.  

ES9541 to rewolucyjna, kolorowa drukarka LED A3+ dająca możliwość drukowania z użyciem pełnej gamy kolorów podstawowych CMYK oraz dodatkowego: przezroczystego lub białego. Zmiana między białym a przezroczystym kolorem jest bardzo prosta i trwa dosłownie kilka minut. Oki dla każdej z tych opcji oferuje zestaw koloru dodatkowego, który obejmuje kasetę z tonerem, bęben światłoczuły i moduł transportu tonera. Dzięki temu zyskujemy łatwe i ekonomiczne drukowanie w dodatkowym kolorze białym lub bezbarwnym, nawet przy niskich nakładach. To dostęp do nowych źródeł przychodów dla branży kreatywnej. Możemy bowiem drukować, bez ponoszenia bardzo dużych kosztów, na takich materiałach jak np.: papeteria, broszury, prototypy opakowań, grafiki do punktów sprzedaży czy projekty na niestandardowych i ciężkich nośnikach. ES9541 dzięki technologii płaskiej drogi przejścia papieru może obsługiwać nośniki o gramaturze  do 360g/m2 (jednostronnie) lub do 320g/m2 (dwustronnie), czyli znacznie cięższe niż obsługiwane przez porównywalne drukarki. Pozwala również drukować w formatach od A6 do SRA3, banery o długości do 1,3 m oraz na przezroczystych materiałach. Tonery wystarczają nawet na 38 000 stron, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie urządzeń. Opcjonalny serwer EFI Fiery® Xf umożliwia zaawansowane zarządzanie kolorami podstawowymi i dodatkowymi z jednoczesną optymalizacją głębi koloru i jakości druku. Wysoką jakość druku zapewnia połączenie technologii LED z wielopoziomową technologią ProQ. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad jakością drukowanych materiałów oraz gwarancję bardzo ostrych i intensywnych wydruków w wysokiej rozdzielczości oraz wymaganą przez nas odpowiednią głębią barw.

Połączenie wysokowydajnych tonerów, konkurencyjnego kosztu zakupu urządzenia z bardzo dobrą jakością wydruku oznacza zdecydowanie niższy koszt posiadania, czyli coś co jest niezwykle ważne w branży graphic arts. Dodając do tego szeroką gamę nośników, dużą szybkość druku do 50 str./min, przezroczysty toner nabłyszczający, pozwalający w łatwy sposób uwydatnić grafikę, nadać jej głębi i podnieść jakość, otrzymujemy urządzenie Oki ES9541, które jest bardzo dobrym wyborem dla branży graficznej i reklamowej.