Nowości, Wielki Format

Drukarka JV33 jeszcze szybsza – innowacja Mimaki na C!Print

Mimaki Engineering Co.,Ltd., producent wielkoformatowych drukarek inkjetowych ogłosił, że wprowadzi ulepszoną wersję serii JV33 na wystawie C!Print we francuskim Lyonie. Skoncentrowane na prezentacji nowych idei, aplikacji i rynków targi dla dostawców usług druku odbywają się w dn. 4-6 lutego br. Rozwiązania Mimaki będą prezentowane na stoiskach F26/G25 i E26/F25. Jeszcze przed targami Fespa Digital 2014 Mimaki pokaże po raz pierwszy ulepszoną wersję solwentowej drukarki JV33, prawdziwego ‘konia roboczego’ w rozpuszczalnikowej, inkjetowej linii produktowej.

-Salon C!Print jest zlokalizowany obok wystawy produktów i tekstyliów promocyjnych CTCO – mówi Mike Horsten, generalny szef marketingu regionu EMEA w Mimaki Europe B.V. – Dla zwiedzających przygotowaliśmy więc rozwiązania również i z tego obszaru. Ale przed wszystkim cieszymy się, że możemy zaprezentować ulepszoną wersję wiodącej na rynku solwentowej drukarki inkjetowej JV33, oferującej wyższą prędkość produkcyjną oraz jakość w tej samej cenie. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, jaki będzie odzew zwiedzających C!Print!

Mimaki bierze również udział w projekcie NOVA Live, zlokalizowanym w centrum hali wystawienniczej. To seria pokazów technicznych na żywo oraz obszar produkcji aplikacji stworzonych przez wystawców. Mimaki zaprezentuje druk na papierze sublimacyjnym w systemie drukującym w technologii sublimacyjnej TS34-1800A, który później zostanie przetworzony przez innych wystawców do gotowego produktu. – Takie prezentacje, w których udział bierze wielu producentów zawsze przyciągają uwagę zwiedzających – dodaje Mike Horsten. – Dostawcy usług druku niemal zawsze pracują w środowisku rozwiązań od różnych dostawców i takie pokazy pozwalają im na zapoznanie się z kompletnym procesem produkcyjnym danej aplikacji, tak jak ma to później miejsce w ich zakładach.

Nowa drukarka JV33 to ulepszona wersja bestsellerowej, rolowej serii JV33 drukującej w technologii rozpuszczalnikowego inkjetu. Zwiedzający wystawę C!Print będą mieli okazję zobaczyć ten ekscytujący produkt jako pierwsi. Kluczowym ulepszeniem jest wprowadzenie innowacyjnej technologii MAPS firmy Mimaki (Mimaki Advanced Pass System), która pozwala na uwalnianie kropli atramentu w taki sposób, że zjawisko bandingu, czyli powstawania charakterystycznych pasów na drukowanym obrazie jest zminimalizowane lub nawet całkowicie wyeliminowane w trybie szybkiej pracy. Technologia MAPS jest w szerokim zakresie konfigurowalna, co pozwala na dostosowanie jej do specyficznych wymagań produkcyjnych w różnych prędkościach pracy drukarki i we wszystkich zestawach atramentów. Umożliwia również podwyższenie prędkości pracy i tak szybkiego już systemu o co najmniej 10%. Co więcej, Mimaki nie tylko prezentuje ulepszoną wersję JV33, ale również wprowadza ją do natychmiastowej dystrybucji w regionie EMEA.

Mimaki na wystawie C!Print prezentuje również personalizację produktów promocyjnych za pomocą urządzeń UJF-3042 i UJF-6042. Te płaskie drukarki UV z utrwalaniem w technologii LED i możliwością zastosowania różnorodnych atramentów drukują w niemal fotograficznej jakości bezpośrednio na podłożach o grubości do 150 mm, z precyzją i nasyceniem kolorów charakterystycznymi dla znacznie droższych urządzeń. Drukarki UJF-3042 i UJF-6042 drukują 6 kolorami oraz kolorem białym.

Materiał powstał na podstawie infromacji Mimaki.