Nowości, Wielki Format

Agfa Graphics wprowadza do sprzedaży plotery inkjetowe Jeti Titan S i HS

Agfa Graphics wprowadziła do swojej oferty dwa nowe plotery wielkoformatowe z płaskim stołem: Jeti Titan S (speed) i HS (high speed). Jak zapewnia producent, łączą one w sobie wyjątkową jakość i wydajność z atrakcyjną ceną. Nowe urządzenia dołączają do innych, znanych na rynku i odnoszących sukcesy na całym świecie, bazujących na technice inkjet UV ploterów z rodziny Jeti.  

Nowe modele – Titan S i HS – debiutujące na odbywających się w lutym targach C!Print w Lyonie, posiadają solidne i trwałe zespoły drukujące, wyposażone w ostatniej generacji głowice Ricoh Gen 5 (z których każda zawiera 1280 dysz nanoszących atrament). W standardowej wersji Jeti Titan S oferuje jeden zestaw głowic drukujących z możliwością rozbudowy do dwóch – w tym wariancie staje się on modelem Titan HS o dwukrotnie wyższej wydajności.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, już w wersji podstawowej oba modele pozwalają na druk w sześciu kolorach z dodatkową bielą (CMYKLcLmWW). Może być ona wykorzystywana w różny sposób. Przy zadrukowywaniu mediów sztywnych jako kolor kryjący, podkładowy bądź specjalny (w tym ostatnim przypadku w kilku wariantach: jako podłoże, powłoka wierzchnia lub element wypełniający). Przy materiałach giętkich może pełnić wyłącznie rolę koloru podkładowego. Moduł nanoszący biel został wyposażony w zautomatyzowany system recyrkulacji atramentu, wpływający na wyższą niezawodność całego rozwiązania.

Plotery Jeti Titan S i HS stworzono z myślą o obsłudze zleceń wysokonakładowych oraz wymagających krótkiego czasu realizacji. Konstrukcja urządzeń ma zagwarantować najwyższą dokładność rozmieszczenia kropli atramentu. Wielkość kropli – zaledwie 7 pikolitrów – pozwala uzyskać fotorealistyczną jakość obrazów oraz właściwą ostrość nawet 4-punktowego tekstu (również w kontrze). Oba plotery dedykowane są na rynek produkcji wysokiej jakości systemów POP (także tych oglądanych z bliska) wykorzystywanych w branży kosmetycznej, modowej czy artystycznej.

Modele Jeti Titan S i HS charakteryzuje w pełni płaska konstrukcja o powierzchni zadruku wynoszącej 2 x 3 metry, co ma zapewnić optymalne pasowanie barw i powtarzalność prac. Oba wyposażono w precyzyjny ruchomy stół, bazujący na solidnej stalowej ramie i umożliwiający całodobową produkcję przez wszystkie dni tygodnia. Urządzenia, poza wspomnianymi już ostatniej generacji głowicami, posiadają również najnowsze rozwiązanie do suszenia promieniami UV.

Na ich wysoką elastyczność wpływa dodatkowa opcja drukowania – w trybie „z roli na rolę” – materiałów giętkich o maksymalnej szerokości 3,2 m. W tym wariancie oferują one taką samą, wysoką jakość i rozdzielczość jak przy podłożach sztywnych.

Wraz z oprogramowaniem workflow Asanti i dedykowanymi atramentami Anuvia, plotery Jeti Titan S i HS tworzą kompletne rozwiązanie skierowane na rynek produkcji wielkoformatowej, gdzie wymagana jest wysoka jakość i wydajność.

Materiał powstał na podstawie informacji Agfa Graphics oraz PAI PrintinPoland.com.