Nowości, Wielki Format

Canon prezentuje dwie wielkoformatowe drukarki imagePROGRAF

Canon Europe poinformował, że wprowadza do sprzedaży dwa 6-kolorowe wielkoformatowe modele imagePROGRAF do łatwej, samodzielnej produkcji plakatów i materiałów sklepowych (POS). Urządzenia zostały stworzone przede wszystkim z myślą o klientach z branży detalicznej i hotelarsko-restauracyjnej. Dwie 6-kolorowe drukarki uzupełniają istniejącą rodzinę imagePROGRAF i są pozycjonowane pomiędzy 5-kolorowymi modelami CAD z atramentami barwnikowymi oraz 8- i 12-kolorowymi modelami do druku fotograficznego i produkcyjnego.

Nowe drukarki, 24-calowa imagePROGRAF iPF6400SE i 44-calowa iPF8400SE – „SE” symbolizuje prędkość i wydajność (Speed& Economy) – zostały zaprojektowane pod kątem funkcji istotnych podczas samodzielnego druku plakatów i materiałów sklepowych. W „trybie szybkim” urządzenia mogą wydrukować plakat formatu A1 na papierze powlekanym w zaledwie minutę. Ich zakup wiąże się z niskimi kosztami inwestycji i eksploatacji, ponieważ opracowano je specjalnie z myślą o użytkownikach poziomu podstawowego.

Kluczową cechą nowych modeli jest 6-kolorowy zestaw atramentów LUCIA-EX, który wykorzystuje atramenty pigmentowe, a nie barwnikowe, co wpływa na trwałość wydrukowanych obrazów i pozwala na korzystanie z szerszej gamy nośników. Skład tego zestawu może przynieść oszczędności, przyczyniając się do ograniczenia ilości atramentu potrzebnej do wydrukowania niektórych kolorów. Dzięki dołączeniu barwy czerwonej do 6-kolorowego zestawu (magenta, cyan, żółty, czarny, czarny matowy i czerwony) drukarki mogą produkować przykuwające wzrok grafiki z żywymi odcieniami czerwonymi i pomarańczowymi, które często pojawiają się na plakatach i materiałach POS.

Zarówno iPF6400SE, jak i iPF8400SE oferują też większe, opcjonalne zbiorniki z atramentem (odpowiednio 300 i 700 ml, oprócz standardowych zbiorników o pojemności odpowiedni 130 i 330 ml) i ograniczają przestoje dzięki zbiornikowi podrzędnemu, który umożliwia nieprzerwany druk podczas wymiany atramentu (tzw. „hot swap”).
Kompaktowa konstrukcja maszyn to odpowiedź na potrzeby wielu środowisk detalicznych i korporacyjnych, które dysponują zwykle ograniczoną ilością miejsca. iPF6400SE zajmuje powierzchnię mniejszą o niemal 20 proc., niż modele imagePROGRAF iPF6400 lub iPF6400S.

Aby maksymalnie ułatwić korzystanie z maszyn, zwłaszcza początkującym użytkownikom, Canon dołącza do nich dodatkowe oprogramowanie, w tym aplikację PosterArtist Lite, która pozwala projektować plakaty w czterech prostych krokach, a także wtyczkę do pakietu Microsoft Office. Standardowo dołączane jest również oprogramowanie Direct Print & Share, które usprawnia przepływ pracy poprzez uproszczenie procesu druku oraz współdzielenie plików za pośrednictwem chmury.

– Na rynku korporacyjnym, detalicznym i hotelarsko-restauracyjnym widać rosnący popyt na drukarki wielkoformatowe, które pozwalają użytkownikom na samodzielną, niedrogą produkcję plakatów dobrej jakości, a przez to ograniczają zależność od zewnętrznych wykonawców i umożliwiają zachowanie pełnej kontroli nad drukiem — powiedział Yuichi Miyano, dyrektor ds. rozwiązań wielkoformatowych, Canon Europe. — Łatwe w użyciu urządzenia imagePROGRAF iPF6400SE i iPF8400SE uwzględniają te potrzeby, ponieważ umożliwiają ekonomiczny druk przykuwających uwagę materiałów za każdym razem, kiedy tylko są one potrzebne do nowych promocji.

Materiał powstał na podstawie informacji Canon Europe.