Nowości, Wielki Format

Intropak: od lat z marką Koenig & Bauer

Wraz z początkiem roku drukarnia Intropak Płochocki & Wspólnicy Sp.j. z Celestynowa k. Warszawy rozpoczęła pracę na nowej pełnoformatowej maszynie arkuszowej KBA Rapida 105-6+L ALV2. Wyposażona w sześć zespołów drukujących i wieżę lakierującą, jest ona kolejnym rozwiązaniem marki Koenig & Bauer w bogatej, ponad 40-letniej historii firmy. Maszyna, umożliwiająca drukowanie farbami UV i konwencjonalnymi oraz zastosowanie lakierów dyspersyjnych i UV, będzie wykorzystywana przede wszystkim przy produkcji opakowań kartonowych, stanowiących gros zleceń realizowanych przez Intropak.

Przez ponad cztery dekady działalności firma wypracowała sobie markę jednego z liderów w tym obszarze rynkowym. Obecnie realizuje zamówienia dla szerokiego spektrum klientów z branż fonograficznej, kosmetycznej, spożywczej, elektronicznej i innych. Wśród jej odbiorców są też wydawnictwa prasowe. Specjalizacją drukarni są opakowania, realizowane z wykorzystaniem parku maszynowego (bazującego na rozwiązaniach Koenig & Bauer) i bogato wyposażonej introligatorni. Intropak, poza procesem drukowania, może zaoferować swoim klientom także całe kompleksowe usługi uszlachetniania i obróbki końcowej: laminowanie, lakierowanie UV, tłoczenie, złocenie, wklejanie okienek, sztancowanie, klejenie itd.

Efekty specjalne, tak istotne w produkcji opakowań, są od niedawna możliwe do wykonania także w nowo zakupionej maszynie drukującej KBA Rapida. Kierownictwo drukarni zdecydowało się bowiem na jej wersję hybrydową, pozwalającą na zastosowanie farb konwencjonalnych i UV oraz nietypowych lakierów.  Dariusz Płochocki, właściciel firmy Intropak mówi: – Z rozwiązań i usług serwisowych Koenig & Bauer korzystamy od ponad dwunastu lat. Fakt ten, jak też parametry techniczne i technologiczne, wpłynęły na wybór firmy KBA CEE jako dostawcy naszej nowej maszyny. Pozwala ona nie tylko na zadrukowywanie przez nas arkuszy w większym niż dotychczas formacie, ale oferuje też niebagatelne możliwości w zakresie druku hybrydowego i uszlachetniania in-line. Z pewnością będziemy z nich w pełni korzystać.

Z uwagi na specyfikę drukarni Intropak dostarczona do niej maszyna KBA Rapida 105-6+L ALV2 została podniesiona o 450 mm. Wyposażono ją w pakiet CX do zadrukowywania grubych podłoży (do 1,2 mm) oraz surowców niewsiąkliwych np. folii. Maszyna posiada też szereg systemów i opcji automatyzujących oraz usprawniających jej pracę. Wśród nich warto wymienić systemy: w pełni zautomatyzowanej zmiany form drukowych FAPC, mycia (CleanTronic Multi i CleanTronic UV), suszenia pośredniego UV i suszenia bieli kryjącej UV. Maszyna oferuje też najnowsze rozwiązania kontrolno-pomiarowe: nową konsolę wyposażoną w systemy ErgoTronic ColorControl i ErgoTronic Lab jak również system kontroli i regulacji nafarbienia inline QualiTronic ColorControl.

– Wszystkie te funkcje powodują, że maszyna oferuje znacznie większy potencjał niż urządzenia, jakie posiadaliśmy do tej pory – podsumowuje Dariusz Płochocki. – To zaś przekłada się na możliwość rozszerzenia naszej oferty dla obecnych oraz nowych klientów. Mamy nadzieję, że maszyna KBA Rapida 105, podobnie jak wcześniejsze modele Koenig & Bauer, będąc najwyższej jakości rozwiązaniem zagwarantuje nam utrzymanie stałego, wysokiego poziomu produkcji i wydajności.

Na te ostatnie elementy firma Intropak zwraca szczególną uwagę. Z tego względu wdrożony został w niej system kontroli jakości, będący częścią systemu zarządzania jakością ISO 9001. Drukarnia realizuje też wewnętrzne procedury, mające na celu udoskonalanie istniejących linii produkcyjnych oraz wydajności całego zakładu. – Wszystko to, wraz z całodobową obsługą, pozwala nam utrzymać bardzo wysoki poziom satysfakcji naszych kontrahentów z Polski i z zagranicy – mówi Katarzyna Kulisz, współwłaściciel firmy. – Doceniają oni również fakt, że stale inwestujemy w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym opakowanie nabiera wyjątkowego charakteru i staje się naturalnym dopełnieniem produktu.

Jan Korenc, prezes zarządu KBA CEE, dodaje: – Cieszymy się bardzo, że tak uznana na polskim i międzynarodowym rynku drukarnia, jaką jest Intropak, po raz kolejny zdecydowała się na inwestycję w maszynę Koenig & Bauer. Zwłaszcza, że tym razem jest to niestandardowa, hybrydowa konfiguracja, pozwalająca na zastosowanie różnego typu farb i lakierów. Mamy nadzieję, że podobnie jak nasze wcześniejsze maszyny, także pełnoformatowa KBA Rapida 105 będzie sprawowała się tu bez zarzutu, przyczyniając się do dalszego, dynamicznego rozwoju firmy Intropak.

Materiał opracowano na podstawie informacji KBA CEE oraz PrintinPoland.com