Nowości, Wielki Format

Nowości Canon wspierają pracę mobilną w małych i średnich firmach

Canon Europe prezentuje MF6140dn i MF6180dw, dwa monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne gotowe do obsługi urządzeń mobilnych, które pomagają małym firmom i grupom roboczym uwolnić potencjał zdalnej pracy. Nowe urządzenia obsługują szeroką gamę rozwiązań do mobilnego skanowania i druku, w tym nową aplikację Canon Mobile Scanning for Business oraz zaktualizowaną aplikację Canon Mobile Printing, które również zostały dziś zapowiedziane.

– Według naszego raportu Office Insights 30 procent personelu europejskich biur pracuje dziś zdalnie, co w porównaniu do wyników sprzed kilku lat, stanowi dużą różnicę. Jednakże organizacje w całej Europie ciągle poszukują technologii, która umożliwiłaby elastyczną pracę mobilną. Nasze nowe urządzenia wielofunkcyjne i-SENSYS oraz aplikacje mobilne pomagają organizacjom wypełnić tę lukę i pozwalają na wydajną pracę zarówno w biurze, jak i poza nim – powiedział Anil Jagpal, Marketing Manager produktów i-SENSYS w Canon Europe.

Nowe urządzenia i-SENSYS MF6140dn i MF6180dw, które zastępują popularną serię i-SENSYS MF5900, to najbardziej zaawansowane, monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne z linii i-SENSYS, oferujące wyjątkową wydajność w kompaktowej obudowie.

Nowe urządzenia wzbogacają tę kategorię drukarek i-SENSYS o różnorodne funkcje mobilne, w tym obsługę rozwiązań Apple AirPrint™ i Google Cloud Print, a także zaktualizowanej aplikacji Canon Mobile Printing oraz nowej aplikacji Canon Mobile Scanning for Business. Dodatkowe funkcje pomagają małym firmom i niewielkim grupom roboczym pracować wydajniej, umożliwiając organizowanie, drukowanie i skanowanie dokumentów z poziomu urządzeń mobilnych.

Ponadto model i-SENSYS MF6180dw został standardowo wyposażony w łączność Wi-Fi i jest kompatybilny ze środowiskami druku postscriptowego, co pozwala organizacjom drukować grafikę i tekst w jakości, która dorównuje oryginalnym dokumentom.

Zarówno i-SENSYS MF6140dn, jak i MF6180dw oferują dużą szybkość druku (do 33 stron na minutę), a automatyczny druk dwustronny i niski wskaźnik TEC3 pozwalają biurom na oszczędność zasobów – zarówno czasu, energii, jak i kosztów druku.

Wraz z urządzeniami i-SENSYS debiutuje nowa aplikacja Canon Mobile Scanning for Business, która obsługuje urządzenia z linii Canon i-SENSYS, imageRUNNER i imageRUNNER ADVANCE. Bezpłatna aplikacja umożliwia użytkownikom skanowanie dokumentów bezpośrednio do urządzeń mobilnych i do chmury, wysyłanie ich pocztą elektroniczną, a także modyfikowanie ustawień skanowania, takich jak rozdzielczość, format pliku lub tryb kolorów. Za pomocą aplikacji można też zarządzać zeskanowanymi dokumentami zapisanymi w urządzeniu — zmieniać lokalizację plików, przygotować skany do druku albo udostępnić je za pośrednictwem innych aplikacji zainstalowanych w urządzeniu.

Nowa wersja popularnej aplikacji Canon Mobile Printing do systemu iOS oferuje nową usługę konwersji danych, która gwarantuje, że dokumenty4 zostaną wydrukowane w prawidłowym układzie. Podczas drukowania aplikacja koryguje potencjalne uszkodzenia formatu lub układu dokumentów poprzez przekształcanie ich w chmurze, zamiast polegać na mechanizmie renderingu zainstalowanym w samym urządzeniu mobilnym.

Oprócz aktualizacji aplikacji mobilnych Canon dodał wsparcie dla drukarek i-SENSYS z obsługą MEAP do swojej aplikacji Google Cloud Print for MEAP, dzięki czemu obecnie nadają się one do pracy mobilnej.5 Ponadto niektóre istniejące urządzenia i-SENSYS obsługują teraz druk z tabletów Windows RT.6

Materiał powstał na podstawie informacji Canon Polska.