Nowości, Wielki Format

Nowe urządzenia wielkoformatowe Océ PlotWave

Firma Canon Europe rozszerza portfolio urządzeń wielkoformatowych, prezentując dwie nowe drukarki Océ PlotWave 340 oraz Océ PlotWave 360. Urządzenia mają ułatwić użytkownikom prowadzenie pracy nad poszczególnymi częściami projektów technicznych za pośrednictwem portali internetowych lub usług w chmurze. Jest to rozwiązanie dostosowane do potrzeb osób, które od swojego wielofunkcyjnego systemu drukującego wymagają ponadprzeciętnej elastyczności.

Océ PlotWave 340 i Océ PlotWave 360 posiadają nowy dotykowy panel Océ ClearConnect, zbliżony do technologii stosowanej w tabletach, który umożliwia otwarcie dokumentu, jego powiększenie, pomniejszenie oraz nawigację po określonych obszarach w celu sprawdzenia istotnych szczegółów. Aby unikać kosztownych pomyłek, użytkownicy podczas skanowania lub kopiowania dokumentów mogą na bieżąco korzystać z podglądu wydruku („drukujesz to, co widzisz na ekranie”).

Pliki można ściągnąć bezpośrednio do drukarek Océ PlotWave za pośrednictwem urządzeń z opcją przetwarzania pracy w chmurze lub skanowania do chmury, co niesamowicie usprawnia przepływ pracy pomiędzy członkami zespołu projektowego, którzy znajdują się poza biurem. Użytkownicy mogą także drukować pliki z pamięci USB lub innych miejsc w sieci.

Aplikacja Océ Publisher Mobile daje dostęp do nowych drukarek i opcji drukowania również za pomocą urządzeń mobilnych. W przypadku bardziej złożonych zestawów dokumentów, użytkownicy mogą drukować bezpośrednio z ekranu komputera stacjonarnego poprzez opcję Océ Publisher Select.

Urządzenia Océ PlotWave 340 i Océ PlotWave 360, dzięki technologii Océ Radiant Fusing, są w stanie drukować do sześciu wydruków w formacie A1 w ciągu zaledwie minuty, bez dodatkowego czasu na rozgrzanie. Przejście od kliknięcia do drukowania w trybie ręcznym zajmuje mniej niż 40 sekund, co w przypadku większości tego typu drukarek trwa nawet do 4 minut. Oba urządzenia oferują wysoką rozdzielczość druku 600 x 1200 dpi.
Drukarki Océ PlotWave 340 i Océ PlotWave 360 umożliwiają realizację kilku czynności jednocześnie, co pozwala na drukowanie i kopiowanie lub skanowanie w tym samym czasie.

– Nowe drukarki Océ PlotWave zapewniają użytkownikom narzędzia, umożliwiające oszczędność czasu i pieniędzy podczas czynności, takich jak drukowanie, kopiowanie czy skanowanie niskich nakładów dokumentów technicznych. Urządzenia oferują nowy standard w interakcji z użytkownikiem i integracji w chmurze połączony z doskonałą jakością i prędkością druku – skomentował, Bart Geraads, Dyrektor Grupy TDS-DGS w Canon Europe.