Nowości, Wielki Format

Rewolucja w druku – HP Scitex FB10000

HP Scitex FB10000, nowa maszyna w portfolio HP, to urządzenie, które, w opinii producenta, pozwoli na uzyskanie niezwykle wysokiej jakości zachowując przy tym maksymalną efektywność  pracy urządzenia.

HP Scitex FB10000 to urządzenie pracujące z prędkością druku do 625 m2 na godzinę z jakością kropli 15pl, na materiałach sztywnych lub arkuszach papieru do rozmiaru 1,6m x 3,2m.

Firma HP przykłada dużą wagę do technologii HDR (High Dynamic Range), która jest wykorzystana w nowych głowicach urządzenia. Technologia polega na tym, że jedna głowica posiada 192 dysze, a każda z nich może niezależnie wyrzucać pojedynczą, podwójną lub potrójną kroplę na papier, co skutkuje tym, że w jednym momencie powstają trzy różnej wielkości krople na nośniku.

– Efektem pracy maszyny, wykorzystującej tę technologię, jest możliwość druku z bardzo wysoką jakością przy maksymalnej prędkości pracy urządzenia. Zatem nie trzeba zwalniać, aby wydrukować wysoką jakość. Aktualnie żaden z naszych konkurentów nie stworzył takiego rozwiązania – mówi Marcin Wójcik, HP Scitex Sales Manager Polska. – Obecnie zakończyły się już testy beta w kilku ośrodkach na świecie i zostały także przeprowadzone pierwsze przemysłowe instalacje w Europie – dodaje Marcin Wójcik.

Urządzenie po raz pierwszy zostało zaprezentowane na targach Fespa w czerwcu 2013 r. w Londynie. Od stycznia 2014 maszyna będzie dostępna do testów i pokazów w  Centrum Demonstracyjnym HP w Barcelonie.